Мир можливий тільки через війну. Повний текст виступу Савченко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українка звернулася до українців та росіян у своїй емоційній промові. 

Українська льотчиця та нардеп Надія Савченко виступила в Адміністрації президента у Києві після повернення до Києва.

ТСН.ua наводить повний текст її заяви.

"Слава Україні! Дякую матері, що дочекалася, дякую сестрі, що воювала, не було б у мене такої сестри я була би мертва. Дякую народові України і всього світу. Я вам скажу, що народ це велика сила.

Аби народ не говорив, політики в нічого б не робили. Напевно, є суть демократії в тому, щоб народ говорив, і щоби його чули. Щоб народ змусив себе чути. Нас будуть чути, тому що ми українці. Ми за це клали життя і не одне, і ми цього досягнемо, щоб наш голос ніколи не залишався не почутим.

Я дякую всім хлопцям, які залишилися живі і які померли за нашу Україну, я прошу вибачення, що я ще жива, але завжди готова піти у бій за Україну до переможного кінця.

Україна має право бути, бути не зважаючи ні на чию гнилу душу та хвору голову. І ми будемо. Тому що українці, тому що ми народ, тому що ми нація.

Я не стану говорити про людей погане. Я не хочу передавати вам свою лють, своя ярість, свою злобу і свою ненависть. Я сподіваюсь, що із цих почуттів в мене виникне мудрість.

Я не хочу, щоб люди хотіли війни. Я хочу, щоб люди хотіли миру, але, нажаль, мир можливий тільки через війну. Буває такий рубіж, після якого іншого шляху немає.

Дуже добре, що є Мінські домовленості, дуже добре, що вони будуть виконуватися. Тому що ми зробимо все для того, щоби вони виконувалися.

Я би хотіла в першу чергу, мабуть, передати привіт росіянам: нічого боятися, з колін треба вставати. Я розумію, що не та країна, в якій з колін встати легко. Але якщо вони хочуть так само жити в злагоді як і ми, то їм треба вставати з колін, а нам треба не дати їм прийти сюди. Їм треба не дати прийти далі, ніж вони думають, що вони можуть.

Будемо працювати. Я буду працювати, для того, щоб по-перше повернувся  кожен, хто полонений і ще живий, повернувся живим. Для того, щоби як можна менше загинуло. Будемо працювати для того, аби Україна була сильною. Для того, щоб у нас більше ніколи не був забутий народ, для того, щоб українці мали право бути українцями, жити гідно на своїй  землі. За Україну. Україна – понад усе. Слава Україні!"

Нагадаємо, що українську льотчицю Надію Савченко після 708 днів полону повернули на Батьківщину.

Президентський борт приземлився в аеропорту "Бориспіль" 25 травня вдень. Колишню бранку РФ, яка вийшла з літака босоніж, зустрічав натовп журналістів та політики.

Зокрема, з величезним букетом, від якого Савченко відмовилася, прибула Юлія Тимошенко.

До слова, родичам льотчиці – її сестрі та матері – ніхто не повідомив точного часу прибуття Надії. Вони були вимушені їхати до літовища своїм ходом.

Після зустрічі із журналістами та гнівної промови на адресу нетактовних працівників пера, Савченко поїхала до Адміністрації Президента.

Там льотчиця подякувала військовим та українцям за те, що повернулася. Крім того, жінка вибачилася перед побратимами за те, що досі жива.

Президент України, своєю чергою, за незламність волі та жертовність вручив Савченко орден "Золота Зірка".

Відео Я готова ще раз покласти своє життя за Україну - Савченко

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції