Друзі Савченко під російським СІЗО вимагатимуть звільнення льотчиці

Дата публікації
Перегляди
37
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Друзі Савченко під російським СІЗО вимагатимуть звільнення льотчиці

Друзі Савченко вимагатимуть її звільнення

Знайомі і друзі поїдуть до російського міста з різних куточків України. 

У четвер, 10 березня, під стінами СІЗО у російському Новочеркаську зберуться друзі української льотчиці Надії Савченко.

Задля цього знайомі українки прибудуть з Києва, Львова та інших міст. Також до ізолятора прибуде Віра Савченко.

Друзі Надії хочуть домогтися дозволу російського правосуддя на візит українських лікарів. Також вони хочуть закликати світ розпочати перемовини з президентом РФ, за наказом якого утримується українка.

"Це - не акція. Ми будемо без плакатів. Ми хочемо, щоб українських лікарів допустили до Наді. Їй залишилось жити 2-3 дні", - сказала Віра Савченко.

До СІЗО у Новочеркаську прибудуть дипломати, консули і народні депутати України, які хочуть побачити на власні очі, чи не будуть російські правоохоронці порушувати права українців.

Українська льотчиця Надія Савченко, яка добровольцем поїхала боротися з терористами у зону АТО, в середині червня 2014 року потрапила у полон до бойовиків у Луганській області.

Слідчий комітет РФ звинувачує Надію Савченко у нібито пособництві вбивству двох і більше осіб і в незаконному перетині державного кордону. 13 липня офіційний представник СК Володимир Маркін заявив, що Надію Савченко можуть засудити до 25 років ув'язнення. За його словами, із урахуванням зібраних доказів слідчі перекваліфікували дії обвинуваченої, і тепер вона понесе відповідальність не як пособник, а як співвиконавець вбивства.

За даними захисту, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила у полон ще до їхньої загибелі. За словами самої українки, терористи відвезли її до Луганська, а потім із мішком на голові перевезли до Красного Луча, звідки доправили до російського міста Богучар.

Із 13 грудня 2014 року льотчиці почала голодування, яке тривало 83 дні. За час голодування вона схудла на понад 20 кілограмів. 2 березня 2015 року Порошенко присвоїв льотчиці звання "Герой України". У свої 34 роки Савченко стала народним депутатом України і депутатом ПАРЄ від України.

18 січня 2016 року в суді російського Донецька був допитаний боєць АТО Іван Руснак. За його словами, 17 червня 2014 року сепаратисти підбили БТР українських військових. Після чого бійці зайняли оборону і почали відходити. У цей момент на них вийшла Савченко. У Надії не було з собою рюкзака з біноклем і рацією, а було розвантаження з медпакетами, якими вона надала першу допомогу.

4 березня Надія Савченко, яку утримують в СІЗО в РФ, оголосила сухе голодування. Адвокати льотчиці повідомили, що стан її здоров'я значно погіршився - Савченко почала страждати на лихоманку та тахікардію і лише за одну добу втратила чотири кілограми.

Під час заключного слова незаконно ув'язнена українка проголосила, що у Росії неодмінно буде свій Майдан і показала судові середній палець.

"Майдан у Росії буде! Путін всіх не посадить. Хотіли останнє слово? Ось воно", - сказала вона.

Вирок Надії Савченко призначили на 21 та 22 березня.

 

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
37
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація