Новий етап співпраці України та США: країни уклали угоди у сфері безпеки 

Автор
Олена КузьмичОлена Кузьмич
Дата публікації
Перегляди
1156
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Новий етап співпраці України та США: країни уклали угоди у сфері безпеки 

Фото: president.gov.ua

США та Україна домовилися про встановлення лінії захищеного зв’язку.

У межах робочого візиту президента України Володимира Зеленського до США було підписано низку угод щодо науково-технічного співробітництва, безпеки космічних польотів, захисту інформації, а також прикордонної безпеки.

Про це інформує сайт глави держави. 

Угода про науково-технічне співробітництво 

Підписано угоду між урядом України та урядом США про проєкти у сфері досліджень, розробок, випробувань і оцінки, яка засвідчує фундаментальне поглиблення співпраці між двома країнами у науково-технічному та військово-технічному напрямах і сприяє розбудові міжнародно-правових основ для укладення контрактів з реалізації спільних науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт у оборонній сфері.

Документ створює умови для впровадження передових оборонних технологій, започаткування проєктів у сфері модернізації озброєння та військової техніки із залученням інвестицій американської сторони та передбачає реалізацію заходів з проведення тестувань озброєння і військової техніки з використанням обладнання та технологій, яких немає в Україні.

Угода уможливлює залучення українських науково-дослідних установ до виконання проєктів американської сторони, просування продукції та послуг обох держав на ринках третіх країн з урахуванням стандартів країн – членів НАТО та дозволяє використання новітнього обладнання, яке відсутнє в Україні, для проведення науково-дослідних робіт, перевірки результатів та оцінки їхньої ефективності.

Угода про співпрацю у сфері безпеки космічних польотів 

Було підписано меморандум про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Космічним командуванням Міністерства оборони США щодо співпраці у сфері безпеки космічних польотів і надання послуг та інформації з космічної ситуаційної обізнаності.

Цей документ розширює розвиток українсько-американського співробітництва новим напрямом, відповідає участі України в реалізації космічної програми «Артеміда» під проводом США, відкриває для нашої держави додаткові можливості в контексті намірів щодо підготовки власної ракети-носія для майбутніх комерційних запусків, системно сприятиме поновленню колишніх або укладенню нових двосторонніх домовленостей між Україною та Сполученими Штатами в космічній сфері.

Угода про безпечний зв'язок 

Також у Вашингтоні було укладено угоду між Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Державним департаментом Сполучених Штатів Америки про встановлення лінії захищеного зв’язку.

Документ передбачає наявність лінії захищеного зв’язку, забезпечує стабільний спеціальний канал комунікації між Україною та США, демонструє збереження й зміцнення двосторонньої довіри між Києвом і Вашингтоном, відповідає спільним українсько-американським інтересам щодо укріплення миру й міжнародної безпеки, сприяє зменшенню загроз та підвищує ефективність виконання причетними національними урядовими підрозділами їхніх функцій.

Угода про безпеку туристів

Державна прикордонна служба України та Митна та прикордонна служба США уклали угоду між урядами країн щодо використання інформації про тих, хто подорожує.

Це черговий крок до підвищення рівня прикордонної та національної безпеки як України, так і США і визначний крок стратегічного партнерства.

Україні буде надана допомога в розгортанні Системи автоматизованого націлювання ATS-GLOBAL, що є ефективним інструментом з аналізу ризиків.

Відповідне технічне й програмне забезпечення сприятиме якісній перевірці мандрівників і виявленню осіб з високим ризиком причетності до терористичних загроз чи транскордонної злочинності, а також ідентифікації міжнародних злочинців.

Досягнуті домовленості також встановлюють індивідуальні та організаційні обов'язки щодо безпеки даних, оновлення профілів ризиків та створення нових, обмін інформацією, нормативне врегулювання інформаційних відносин.

Нагадаємо, що раніше Україна і США підписали угоду про стратегічні основи оборонного партнерства

Читайте також: 

Новини світу: Зеленський розпочав робочий візит до США - які питання націлено вирішити

Новини світу: Зеленський розпочав робочий візит до США - які питання націлено вирішити

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1156
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація