Підозрювану у вбивствах речницю екс-президента Киргизстану не пускали в Україну

Дата публікації
Перегляди
1377
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Підозрювану у вбивствах речницю екс-президента Киргизстану не пускали в Україну

Екс-керівника прес-служби Бакієва хотіли разом з сином відправили у Тбілісі

Європейський Суд заборонив Україні примусово видворяти Оксану Мальовану зі своєї території.

Співробітники Державної прикордонної служби в аеропорту "Бориспіль" ввечері у четвер, 29 березня, не пускали в Україну громадянку Киргизстану та етнічну українку Оксану Мальовану, яка була керівником прес-служби екс-президента Киргизстану Курманбека Бакієва.

Про це в своєму блозі повідомила адвокат Тетяна Монтян.

Адвокат уточнила, що на батьківщині Мальовану судять за обвинуваченням у вбивстві двох та більше людей, у ході заворушень, які мали місце при зміні влади в Киргизії.

Разом з Оксаною, яка просить в Україні захисту відповідно закону "Про біженців, та осіб, які потребують додаткового та тимчасового захисту", перебуває її неповнолітній син.

Прикордонники також не допустили до зустрічі з Мальованою співробітника Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців та адвоката.

"Оксану з дитиною завели в літак, авіакомпанії МАУ рейс 727, який прямує до Тбілісі", - уточнила Монтян.

Мальовану пустили на територію України лише після того, як Європейський Суд з прав людини застосував відносно Оксани та її сина Правило 39 (тимчасові міри), яким заборонив Україні примусово видворяти її зі своєї території та забезпечити доступ до процедури надання статусу біженця.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1377
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація