Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко буде до останнього дня визначатися, чи піде на вибори - Сюмар

Водночас вона заявила, що глава держави має амбіцію виграти президентську гонку.

Петро Порошенко лише взимку зможе оцінити ситуацію, чи спроможний він виграти другі президентські вибори поспіль.

Про це в інтерв'ю "Українській правді" сказала нардеп від "Народного фронту" Вікторія Сюмар.

На запитання, чи піде чинний глава держави на вибори, вона відповіла, що "ми до кінця не будемо мати відповіді".

"Тому що задача Порошенка втримати країну керованою. У випадку, якщо буде зрозуміло, що Порошенко на вибори не йде, то відбудуться настільки хаотичні рухи переорієнтації на різних кандидатів, що це може загрожувати політичній стабільності держави. Тому я думаю, що він сам буде визначатися вже безпосередньо на старті офіційної кампанії, аж до останнього дня", - пояснила Сюмар.

На її думку, він лише взимку зможе оцінити ситуацію, чи спроможний виграти наступні президентські вибри.

"Я не бачу проблеми, якщо Порошенко прийме рішення не балотуватися в цій кампанії. Свою історичну роль стабілізації держави в час війни він, очевидно, виконав. Але, безперечно, Порошенко є сильним політиком, і, безперечно, він має амбіцію виграти вдруге й отримати термін президента", - зауважила нардеп.

За словами Сюмар, Порошенко може спокійно потрапити до другого туру, якщо розпорошить поля своїх конкурентів.

"Це прямо залежить від того, як себе поведуть владні партнери Порошенка, тобто Гройсман, Кличко і Яценюк. Якщо хтось із них піде на вибори, то вийти в другий тур Порошенку буде майже неможливо", - вважає вона.

На її думку, наразі найбільш вірогідним конкурентом Порошенка є Анатолій Гриценко.

"Взагалі Гриценко сьогодні найбільший конкурент для всіх, тому що в другому турі він виграє і в Тимошенко, і в Бойка, і в Порошенка. Поки що умовний Вакарчук і Зеленський не вийшли. Але я так розумію, що і в них теж. Тому я думаю, що він сьогодні є найнебезпечнішою фігурою для всіх решти, саме через проекцію другого туру", - зазначила Сюмар.

Згідно з результатами останніх опитувань, станом на липень 2018 року лідеркою президентського рейтингу залишається Юлія Тимошенко — за неї готові проголосувати 17,1% тих, хто візьме участь у голосуванні та вже визначився із вибором.

ВідеоПорошенко має найбільший рейтинг недовіри українців

За опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", проведеним у червні, на першому місці у перегонах за президентське крісло залишається Юлія Тимошенко. Якби голосувати довелося цієї неділі, її б обрали майже 16% виборців. Її найближчий конкурент - колишній міністр оборони Анатолій Гриценко. Також у трійці лідерів - міністр енергетики в уряді Януковича, а нині лідер "Опоблоку" Юрій Бойко. Чинний Президент Петро Порошенко трохи поступився коміку Зеленському і ділить п'яте місце з Олегом Ляшком та Святославом Вакарчуком.

Порошенко має найбільший рейтинг недовіри українців

 

Вибір редакції