Порошенко назвав один із пріоритетів співпраці України та НАТО

Президент розповів, що отримає держава в рамках цієї співпраці.

Одним із пріоритетів співпраці України з НАТО є протидія кіберзлочинності.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час засідання Ради національної безпеки та оборони.

"Одним із пріоритетів нашої співпраці з НАТО, США є співпраця в галузі протидії кіберзлочинності", - наголосив він.

За словами Порошенко, вже сьогодні Україна отримає в рамках цієї співпраці не лише нове програмне забезпечення, координацію і обмін інформацією, а "вже окремі міністерства і окремі держоргани отримають обладнання, яке дозволяє і ефективно захиститися від кібератак, і встановити джерела їхнього походження".

ВідеоВірус "Петя" накоїв лиха в українському Інтернет-просторі

"Впевнений в тому, що законодавче врегулювання цього питання, яке буде сьогодні затверджено на засіданні РНБО, дасть нам повноцінну можливість підвищити значно рівень кібербезпеки й ефективно використовувати ті можливості співпраці, які нині існують в Україні", - запевнив президент.

Окремо він також нагадав, що 27 червня Україна пережила надпотужну кібератаку.

"За доповіддю СБУ ми бачимо, що сліди ведуть до РФ. Нас це не дивує. І варто зазначити, що завдяки невідкладно вжитим заходам СБУ, представникам Держспецзв'язку, департаменту кіберполіції, Національної поліції України Нацбанку вдалося локалізувати поширення вірусу в державних органах і на об'єктах критичної інфраструктури", - додав Порошенко.

Нагадаємо, 1 липня Служба безпеки України заявила про те, що їй вдалося встановити причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-вимагача Petya.A. У "Держдумі РФ" таку заяву назвали "фейком". Головною метою масштабної кібератаки вірусом Petya.A СБУ називає дестабілізацію ситуації в Україні.

Тим часом поліція вилучила сервери компанії M.E.Doc через розслідування кібератаки.

Залиште свій коментар