Порошенко у День соборності назвав три принципові речі для України

Дата публікації
Порошенко у День соборності назвав три принципові речі для України

Порошенко: майже 100% громадян виступають за єдину унітарну країну. / Reuters

Президент запевнив, що Україна не буде федеративною.

На всіх теренах України ствердилась єдина українська політична нації. Про це у своєму зверненні з нагоди Дня соборності України заявив президент Петро Порошенко.

За словами глави держави, з плином десятиліть, ідея закладена в Акті, поступово втілювалась у життя.

"Але минулого року соборність всіх наших земель, успадкованих від різних імперій, перетворилась на справжню національну ідею. Вона оволоділа нарешті умами практично всіх без винятку громадян України і зробилась найголовнішою цінністю у всіх її областях. Перефразовуючи слова сказані у 1919 році одним із політичних діячів того часу Левом Бачинським, ми стали народом не лише з однією кров'ю та одним серцем, але й з однією думкою", - зазначив він.

При цьому Порошенко нагадав, що, говорячи про відмінності, у свій час Михайло Грушевський закликав не роздмухувати різниці, а розвивати почуття єдності, солідарності, близькості.

Порошенко у День соборності звернувся до українців

Порошенко у День соборності звернувся до українців

"Протягом останнього року десятки тисяч воїнів, сотні тисяч волонтерів, мільйони й мільйони громадян піднялися на захист єдності й територіальної цілісності. Ще ніколи День Соборності не був таким великим, вистражданим і заслуженим святом, як сьогодні. І наш ворог грубо прорахувався, хотів нас знищити, а зробив нас сильними як ніколи. І українська політична нація остаточно ствердилась на всіх теренах західних, східних, північних, південних і центральних. Вона об'єднала представників різних етносів та носіїв різних мов. А наші російськомовні співвітчизники продемонстрували, що Україну російською мовою вони люблять не менше, ніж україномовні українською", - додав український президент.

У той же час, Петро Порошенко заявив, що нині майже 100% громадян виступають за єдину унітарну країну.

"І для мене як для президента єдність країни та нації є такою ж цінністю як і для всіх моїх співвітчизників. Маю свої погляди на питання історії, мови, церкви. Та незважаючи на те, що подібні ідеї сьогодні вже поділяються переконливою більшістю співгромадян я повинен враховувати почуття меншості. Саме тому ми проводимо дуже виважену гуманітарну політику. Звісно, є принципові речі, які не можуть бути предметом для жодного компромісу", - повідомив глава української держави.

За словами Порошенка, йдеться про три принципи. По-перше, Україна не буде федеративною, а залишиться унітарною державною. По-друге, європейський вибір не підлягає дискусії. Третє, єдиною державною мовою є і буде українська. При цьому президент обіцяє, що ніхто і ніколи не зазіхатиме на право людей говорити російською та іншими мовами, вільно вживати їх вдома, на вулиці, на роботі.

"Додатковою гарантією такого права стане децентралізація, яка торкнеться і гуманітарної політики. Ніхто й ніколи вже не зможе підірвати нашу єдність. З соборністю в думці, з єдиною Україною в серці, ми всі разом назавжди будемо єдиною українською політичною нацією, в складі якої рівною мірою комфортно почуватимуться всі етноси", - констатував президент Петро Порошенко.

Нагадаємо, Петро Порошенко в Давосі закликав світ повірити в Україну.

Наступна публікація