Посол США залишає Москву і повертається до Вашингтона

Посол США залишає Москву і повертається до Вашингтона

Фото: Associated Press

Американський посол додав, що не бачив свою сім'ю понад рік і це "ще одна важлива причина" від'їзду.

Посол США в Москві Джон Салліван оголосив про повернення в Вашингтон для проведення консультацій після того, як керівництво РФ рекомендувало йому залишити країну.

"Я вважаю важливим безпосередньо поговорити з моїми новими колегами в адміністрації Байдена в Вашингтоні про поточний стан двосторонніх відносин між США та Росією", — йдеться в заяві Саллівана.

За словами Саллівана, він повернеться в Москву в найближчі тижні до планованої зустрічі між президентами США і Росії Джо Байденом і Володимиром Путіним.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров порекомендував послу Джону Саллівану поїхати в свою столицю і провести там докладні серйозні консультації. 

Як повідомлялося, Сполучені Штати оголосили нові санкції проти Росії та висилають десять російських дипломатів через втручання у вибори та кібератаки. З країни вирішили вислати 10 російських дипломатів. Таким чином у Вашингтоні вирішили покласти на РФ "витрати за дії її уряду і спецслужб" проти суверенітету й інтересів країни. 

Після цього Росія заборонила в'їзд до своєї країни чинним і колишнім американським високопосадовцям і діячам, "причетним до реалізації антиросійського курсу". До списку потрапили вісім осіб. Зокрема, директор ФБР Крістофер Рей, колишній директор ЦРУ Роберт Вулсі, директор Національної розвідки США Евріл Хейнс.

Новини світу: Путін навіть через добу не прокоментував запроваджені проти Росії нові санкції США

Новини світу: Путін навіть через добу не прокоментував запроваджені проти Росії нові санкції США

Повʼязані теми:

Наступна публікація