Президент підписав закон про корінні народи України: подробиці

Президент підписав закон про корінні народи України: подробиці

УНІАН

Документ спрямований на максимальний захист культурних, інформаційних та інших прав корінних народів.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про корінні народи.

Про це інформує прес-служба глави держави.

Закон Верховна Рада прийняла 1 липня 2021.

Зеленський підписав закон про корінні народи: особливості

  • Документ спрямований на максимальний захист культурних, інформаційних та інших прав корінних народів, надання їм механізмів і інструментів роботи з українською державою.
  • Корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.
  • Корінний народ України — автохтонна етнічна громада, що сформувалася на території України і є носієм самобутньої мови і культури, що має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлення себе корінним народом України, становить етнічну меншість в складі її населення і не має власного державного утворення за межами України.
  • Корінні народи мають право на самовизначення в складі України і політичний статус в рамках Конституції і законів України.
  • Вони мають колективне і індивідуальне право на повне володіння усіма правами людини і основними свободами.
  • Закон забороняє заперечення етнічної приналежності або етнічної самобутності корінних народів України.
  • Корінні народи мають право на дотримання відродження і розвитку своїх духовних, релігійних і культурних традицій і звичаїв, збереження матеріальної і нематеріальної культурної спадщини; визначення переліку власних місць і об'єктів релігійного і культурного значення; відновлення своєї історичної топоніміки; співпраці з навчальними закладами для забезпечення вивчення своєї мови, історії, культури корінного народу.
  • Вони мають право через представницькі органи створювати свої засоби масової інформації і отримувати державну підтримку.
  • Вони можуть направляти частину доходів від користування природними ресурсами, розташованими на території АР Крим та Севастополя, на свої потреби; на резервування для представників корінних народів, повертаються на територію Криму, земель сільськогосподарського та іншого призначення.

Закон набирає чинності з дня його опублікування (крім частини 3 ст. 7, якою визначено право корінних народів на спрямування частини доходів від користування природними ресурсами на потреби корінних народів України, яка набирає чинності після повернення тимчасово окупованій території АР Крим та Севастополя під загальну юрисдикцію України).

Раніше Володимир Зеленський в річницю депортації кримськотатарського народу заявив, що Україна робить все для повернення Криму.

Новини світу: в Україні та інших державах вшановують національний стяг корінного народу Криму

Новини світу: в Україні та інших державах вшановують національний стяг корінного народу Криму