Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Про що говорили Порошенко та Ердоган. Основні тези

Про що говорили Порошенко та Ердоган. Основні тези

Туреччина запевнила, що не визнаватиме анексію Росією Криму.

Сьогодні, 3 листопада, президент України перебуває в Туреччині, де провів переговори з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом. Говорили про ситуацію на Донбасі та в Криму, зону вільної торгівлі між країнами, а також підписали документи про двосторонню співпрацю.

Про Донбас та Крим

"Ми вдячні Турецькій Республіці за послідовну та незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України", - сказав Порошенко.

Президент наголосив, що Україна цінує незмінну позицію Туреччини щодо підтримки її суверенітету, територіальної цілісності та невизнання анексії Криму країною-агресором Росією.

"Безумовно, в умовах що склалися, пріоритетом були питання безпеки, військово-технічної співпраці і я дуже дякую пану президенту за тверду, чітку і послідовну позицію щодо невизнання незаконної анексії Криму з боку Російської Федерації і засудження агресії на сході нашої держави, яку здійснюють Збройні сили Російської Федерації. Важливими для нас є запевнення Туреччини, що вона не залишиться осторонь питань "повзучої агресії" в Азовському морі та порушення прав людини на окупованому півострові", - сказав Порошенко.

Сторони також говорили про миротворчу місію на Донбасі.

"Ми підтвердили налаштованість працювати разом над вирішенням цих питань як на двосторонньому рівні, так і на багатосторонньому рівні у форматі міжнародних організацій, зокрема ООН. Я запропонував пану президенту активізувати наш діалог, у тому числі підтримки рішення щодо розміщення миротворців відповідно до мандату ООН. Ми довіряємо Туреччині і будемо щасливі бачити, якби Туреччина взяла участь у встановленні миру на Донбасі через свою миротворчу місію в складі ООН", - зазначив президент України.

"Вірте, будь ласка, в нашу позицію, яка полягає у підтримці суверенітету, незалежності, територіальної цілісності та політичної єдності України. Ми ще раз наголосили, що ми ніколи не визнавали і не будемо визнавати незаконну анексію Криму і ми будемо продовжувати охороняти права та інтереси кримських татар – як тих, що залишилися на території Криму, так і тих, які були змушені переїхати з того регіону", - заявив Ердоган.

Відео Туреччина не визнавала і ніколи не визнає незаконну анексію Криму - Ердоган

Про це сьогодні заявив Реджеп Таїп Ердоган під час зустрічі з українським колегою Петром Порошенко. Він також зазначив: співпраця Туреччини з Україною буде поглиблюватися, зокрема і у військовій сфері. Після розмови віч-на-віч, яка тривала майже півтори години, президенти взяли участь у засіданні стратегічної ради. 

Туреччина не визнавала і ніколи не визнає незаконну анексію Криму - Ердоган

Питання в'язнів Кремля

Україна та Туреччина координуватимуть зусилля задля звільнення українських в’язнів Кремля.

"Ми високо цінуємо допомогу Туреччини і особисто пана президента у звільненні політичних в’язнів. Дуже дякуємо за звільнення Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, і домовилися щодо тих, хто незаконно утримується в окупованому Криму і на території РФ, будемо продовжувати координацію про продовження процесу звільнення політв’язнів. Безумовно, не лише ми з паном президентом Ердоганом, але й весь світ піклується зараз про звільнення українських заручників", - сказав Порошенко.

"Цього разу ми отримали більш довгий список, який ми одразу ж передали російській стороні. Потрібно стежити за цим процесом, діяти, аби досягти успіху у його вирішенні", - зазначив президент Туреччини.

Про зону вільної торгівлі

Президенти України та Туреччини доручили пришвидшити підготовку до підписання Угоди про зону вільної торгівлі між двома країнами.

"Ми впевнені в тому, що ці цифри в двадцять - на 20% зростання товарообігу, на 20% зростання рівня інвестицій, на 20% зростання кількості туристів, які відвідують Туреччину, в тому числі і з використанням ID-карток - це на сьогоднішній день важливе і велике досягнення. Але ми ставимо з паном президентом ще більш амбітні цілі", - сказав Порошенко.

"Ми ухвалили рішення про підписання до кінця року Угоди про вільну торгівлю. Ми віримо, що завдяки цьому ми досягнемо мети - торговельного обороту в 10 мільярдів доларів», - зазначив Ердоган.

Підписані документи

Порошенко та Ердоган підписали "Спільну заяву за результатами Сьомого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Турецькою Республікою".

ДК "Укроборонпром" та Державне агентство з питань оборонної промисловості Турецької Республіки підписали меморандум щодо взаємних банківських гарантій. Документ визначає умови виконання договірних зобов'язань між сторонами, зокрема у контексті регулювання порядку отримання банківських гарантій, необхідних для реалізації проектів у сфері оборонної промисловості. Документ закріплює домовленості сторін про реалізацію контрактів у сфері оборонної промисловості без необхідності отримання банківських гарантій, якщо сума становить менше 10 млн доларів.

Уряди України та Туреччини уклали угоду про співробітництво у сфері розвитку. Документ створить правові основи для заснування управлінням Турецького агентства співробітництва та координації Офісу координації програм в Україні з метою розвитку співпраці в економічних та соціальних сферах між урядами двох країн. Особлива увага приділятиметься проектам (програмам) технічного та фінансового співробітництва, спрямованих на розвиток освітньої інфраструктури, соцобслуговування, сільського господарства, туристичних та виробничих секторів держав, а також підвищення рівня інституціоналізації в секторі держуправління.

Залиште свій коментар

Вибір редакції