Рада ЄС обрала новий склад Єврокомісії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Було обрано 25 єврокомісарів

Рада Європейського союзу 25 листопада призначила новий склад Єврокомісії, яку очолює Урсула фон дер Ляйєн.

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

Зазначається, що в переліку 25 єврокомісарів. Серед них, зокрема, представник Угорщини Олівер Варгеї на посаді єврокомісара з питань політики сусідства та іспанець Жозеп Боррель, призначений високим представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки.

Велика Британія, своєю чергою, відмовилася подавати кандидатуру свого єврокомісара, хоч досі залишається членом ЄС. Новий склад комісії почне роботу 1 грудня, термін її повноважень — до 31 жовтня 2024 року.

Зазначимо, 30 вересня комітет з правових питань Європарламенту відхилив кандидатури єврокомісарів від Угорщини та Румунії через конфлікт інтересів. Зокрема, євродепутати вважають, що кандидат від Угорщини Ласло Трочані, який був запропонований на посаду комісара з розширення ЄС, не зможе поєднувати посаду з роботою в його юридичній фірмі. Щодо представниці Румунії Ровани Плумб, яка була кандидаткою на посаду комісара з питань транспорту, євродепутати були занепокоєні її кредитами на суму майже мільйон євро.

Пізніше євродепутати відхилили кандидатуру француженки Сільві Гулар, яка претендувала на посаду єврокомісарки з промислової політики та цифрового ринку. Причиною цього також послугував імовірний конфлікт інтересів. Після цього президент Франції Еммануель Макрон розкритикував фон дер Ляєн за такий результат голосування.

Відео Урсула фон дер Ляєн – перша жінка на посаді президента Єврокомісії

Один з центральних органів ЄС очолила колишня міністерка оборони Німеччини. Вона змінить на посаді Жана-Клода Юнкера вже 1 листопада. Кандидатуру Урсули фон дер Ляєн підтримало більше половини членів новообраного європейського парламенту.  

Урсула фон дер Ляєн – перша жінка на посаді президента Єврокомісії

Залиште свій коментар

Вибір редакції