Україна готова забрати газом три мільярди доларів боргу "Газпрому"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"Нафтогаз" розглядає отримання грошового боргу альтернативним шляхом.

Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко 25 листопада заявив, що українська компанія готова отримати борг "Газпрому" за рішеннями Стокгольмського арбітражу, який складає приблизно 3 мільярди доларів, у вигляді газу.

Про це він написав на своїй сторінці Facebook.

Вітренко зазначив, що "Нафтогаз" готовий обговорювати з "Газпромом" лише щодо способу погашення російською компанією заборгованості за рішеннями Стокгольмського арбітражу, а також щодо строків її погашення.

"Газпром має сплатити "Нафтогазу" приблизно 3 мільярди доларів США. Нас влаштовують грошові кошти, але якщо "Газпром" хоче сплатити цей борг через поставки газу, ми готові розглянути таку пропозицію. Додам, що в арбітражах ми переважно захищаємся від позовів "Газпрому", і навіть коли ми подаємо позови з нашого боку, то це позови про компенсацію збитків від дій "Газпрому", зокрема через невиконання "Газпромом" своїх контрактних зобов'язань", – йдеться в повідомленні.

Також Вітренко додав, що штрафи, які на "Газпром" наклав Антимонопольний комітет України (близько 7 мільярдів доларів), а також розслідування проти російської компанії в антимонопольних органах ЄС не може бути предметом переговорів про транзит.

"Якщо підсумувати, наразі ми не бачимо легітимних підстав для того, щоб не було укладено новий контракт на транзит газу через Україну за європейськими правилами, і ми висловлюємо свою готовність сумлінно над цим працювати зі свого боку", – зазначив Вітренко.

Нагадаємо, українська компанія "Нафтогаз" виграла арбітраж у Гаазі про визнання РФ винною у втраті компанією активів через анексію Криму. Попередньо сума компенсації оцінюється у приблизно 5 млрд доларів США.

Як повідомлялося, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

У липні 2018 року "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти "Газпрому". Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу від березня 2013 року, також від російської сторони вимагається відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський "Газпром" своєю чергою подав позов про розірвання з "Нафтогазом" контракту на транзит. Стокгольмський арбітраж поєднав обидва позови в одну справу.

Раніше у "Нафтогазі" розповіли, як змусять "Газпром" сплатити борги за Стокгольмський арбітраж. Компанію цікавлять акції, якими володіють росіяни.

Відео Російський "Газпром" підтвердив арешт своїх активів відповідно до рішення суду в Амстердамі

Рішення винесли за позовом "Нафтогазу України", ще у травні. Арешт накладають на акції, задіяні у газопроводі "Блакитний потік", яким Росія доправляє свій газ у Туреччину. До того ж, арештовують і погашення заборгованості компанії "Блакитний потік" перед "Газпромом". 

Російський "Газпром" підтвердив арешт своїх активів відповідно до рішення суду в Амстердамі

Залиште свій коментар

Вибір редакції