Росія не пускає місію ОБСЄ до Криму – Кучма

Українська сторона наполягає на присутності моніторингової місії на анексованому півострові.

Україна вимагає присутності моніторингової місії ОБСЄ у анексованому Криму, проте російська сторона не дає спостерігачам працювати на півострові. Про це заявив представник України у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма на саміті Ялтинської європейської стратегії (YES).

"Є рішення ОБСЄ, що Спеціальна місія ОБСЄ має можливість їздити по всій території України без обмежень. Ми ж вважаємо, що Крим – це наша територія, і завжди ставимо питання: слухайте, давайте пускайте місію ОБСЄ. Ні. І все", - сказав Кучма, коментуючи питання щодо того, як вирішується проблема визволення кримських в'язнів і на якому майданчику воно обговорюється, повідомляє Укрінформ.

Також Кучма наголосив, що питання допуску міжнародних спостерігачів до Криму підіймають постійно і наполегливо, однак російська сторона не реагує на заклики.

Зазначимо, раніше Росія нібито погодилась на розміщення миротворців ООН на всій території Донбасу, однак висунула свої умови щодо розміщення. Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер зазначив, що російські умови миру в Україні не сприятимуть. 

Залиште свій коментар