Росіян засмутив третій день слухань у Гаазі – представник України

Дата публікації
Росіян засмутив третій день слухань у Гаазі – представник України

Право на відповідь юристи від РФ отримають у четвер.

Україна висловила свої заперечення на російські аргументи в міжнародному суді ООН у Гаазі. Представники Києва назвали позицію РФ правовою гімнастикою та маніпуляцією, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"У своєму виступі представник РФ Самюель Вордсворс припустив, що коли є збройний конфлікт, то не може бути тероризму... Але тероризм означає атаки на цивільних. РФ зобов'язалася запобігти фінансуванню тероризму", - нагадав Гарольд Гонджу Коу. Правники уточнили, що їх кремлівські опоненти не заперечують постачання терористам зброї, але водночас не вважають, що таким чином порушують конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму.

У Гаазі Росія маніпулює фактами та фейками у справі щодо конфлікту на Донбасі

У Гаазі Росія маніпулює фактами та фейками у справі щодо конфлікту на Донбасі

Щоби ще більше переконати суддів у тому, що Росія їм бреше, українське МЗС передасть усі ноти і листування, яке Україна веде з російським дипломатичним відомством від початку агресії в 2014 році. У них Київ постійно наголошує, що Москва порушує міжнародні конвенції. Це відповідь на закид росіян, що жодних конкретних порушень Україна раніше не озвучувала. А контрагументом на висловлювання російського делегата про старання Росії у гармонійному розвитку усіх етнічних груп у Криму, українські представники згадали про задокументовані правозахисниками факти дискримінації кримських татар і засудження з боку ООН.

"Сьогодні, я не знаю, як вам, а мені сподобалася реакція росіян. Вони були засмучені. І я думаю, що завтра ми почуємо ще багато чого про себе. Але це буде в їхньому стилі… Чим більше буде брехні, тим більше ми можемо показати світові справжнє обличчя РФ, тим краще", - підсумувала слухання в середу представниця України у Міжнародному суді ООН Олена Зеркаль. У четвер планується останній день слухань, і Росія знову вІзьме слово. Після цього судді вивчатимуть усі аргументи, які Україна та Росія озвучували протягом чотирьох днів і згодом мають винести рішення, чи задовольнити позов України.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Наступна публікація