Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Шокін офіційно наказав прокурорам не передавати справи в НАБУ - Шабунін

В ГПУ придумали 10 підстав, чому Антикорупційне Бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура не можуть витребовувати справи.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявляє, що генпрокурор Віктор Шокін офіційно наказав прокурорам не передавати справи в Антикорупційне Бюро та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Про це він написав у блозі на Українській правді.

"Іскри з кабінету розлітаються підрозділами генпрокуратури у вигляді конкретних ЦУ: справи, що їх витребовують Антикорупційне Бюро та Спец.антикорупційна прокуратура – не віддавати", - зазначив він, оприлюднивши витяги з документів, які підтверджують ці розпорядження.

скани шабуніна по шокіну_1
Українська правда

За його словами, в ГПУ оприлюднили 10 підстав, чому Антикорупційне Бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура не можуть витребовувати та розслідувати справи.

"Разнарядка Генпрокурора містить перелік з 10 пунктів законодавства, якими мають послуговуватися прокурори для офіційної відмови у передачі справ до Бюро або Спеціалізованої Прокуратури. Тут є аргументи на будь-який прокурорський смак – від перекручування до красивої маніпуляції", - пише Шабунін.

Так, згідно з документами, йдеться про те, що закон нібито не наділяє диркетора НАБУ правом витребовувати кримінальні провадження.

скани шабуніна по шокіну_7
Українська правда

"Твердження, підписані Шокіним, що "закон не надає права Директору НАБу витребовувати провадження та не вказує працівників НАБу, які мають таке право" – правове невігластво та маніпуляція", - наголошує Шабунін.

скани шабуніна по шокіну_8
Українська правда

Активіст вказує, що цей "темник" з'явився після наради в главку, де керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький намагався виробити разом із першим заступником генпрокурора Юрієм Севруком конкретний порядок витребування кримінальних проваджень та строків, що автоматично зняло б всі питання. "Натомість "генерали" з Різницької вирішили всіх пошити в дурні", - зазначив Шабунін.

"Замість того, щоб разом з НАБУ виробити людський порядок взаємодії та обміну інформацією (передбачено ст.19 (1) закону про НАБУ), ГПУ від імені Шокіна видає вказівки, як уникнути передачі справ до Бюро", - наголосив він.

скани шабуніна по шокіну_9
Українська правда

Також у документі стверджується, що директор та працівники НАБУ нібито не мають підстав для доступу до кримінального провадження.

Шабунін зазначає, що частина 5 статті 216 КПК дозволяє детективам розслідувати, у разі необхідності, будь-яке кримінальне провадження; статті ж, на які посилається інструкція ГПУ, визначають повноваження прокурора та керівника органу досудового розслідування, а не доступ до матеріалів досудового розслідування. А для розслідування провадження, яке перебуває в іншого органу досудового розслідування, детективам НАБУ потрібно, як мінімум, отримати доступ до такого провадження, для чого, власне, і передбачено право на його витребування.

скани шабуніна по шокіну_10
Українська правда

Активіст наголошує, що таке трактування норм КПК є абсолютно хибним, адже частина 5 статті 216 КПК засвідчує  можливість розслідування детективами НАБУ справ, які віднесені до підслідності інших слідчих органів.

Шабунін також зазначив, що своїм документом генпрокурор вказує підлеглим на те, що працівники НАБУ та САП повинні отримувати доступ до матеріалів кримінальних проваджень ГПУ винятково через такі заходи як: тимчасовий доступ до речей і документів, обшук та огляд. 

"В цілому, використання таких інструментів є цілком можливим – уявляю собі обшук орлів Ситника в ГПУ з метою вилучення томів кримінального провадження. Але – на це потрібен дозвіл суду і додатковий час. Та головне – тимчасовий доступ, огляд або обшук можуть бути здійснені вже в рамках розпочатих нових кримінальних проваджень НАБУ. Фактично, ГПУ пропонує дублювати кримінальні провадження, що, в принципі, є недопустимим, адже слідчі дії різних органів досудового розслідування в таких провадженнях будуть накладатися та весь процес розслідування втратить зміст", - наголошує він.

Також Шабунін стверджує, що Шокін вирішив доповнити своїми рознарядками сам Кримінально-процесуальний кодекс: він уточнив, що не лише генпрокурор може вирішити спір про підслідність, але і виконуючий обов'язки. А такої норми в КПК немає. 

скани шабуніна по шокіну_4
Українська правда

скани шабуніна по шокіну_5
Українська правда

скани шабуніна по шокіну_6
Українська правда

Залиште свій коментар

Вибір редакції