Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Справу рюкзаків" проти Авакова та Чеботаря закрили - НАБУ

У справі залишили третього фігуранта, який нібито визнав провину.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу про розкрадання коштів проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

"Згідно з рапортом детектива, учора ввечері йому подзвонив прокурор САП Василь Кричун і повідомив, що він виніс постанови про закриття кримінального провадження щодо Олександра Авакова та Сергія Чеботаря", - повідомили в НАБУ, пише "Радіо Свобода".

За інформацією НАБУ, третій підозрюваний, представник фірми-переможця тендеру на постачання рюкзаків Володимир Литвин, за словами прокурора нібито "визнав провину у шахрайстві та підробці документів".

В Антикорупційному бюро вважають це рішення незрозумілим і непослідовним. У квітні цього року детективи НАБУ разом із прокурорами САП ухвалили рішення про те, що усі докази здобуто, і відкрили матеріали стороні захисту для ознайомлення.

"На вимогу прокурорів, детективами було підготовлено об’ємний реєстр та обвинувальний акт щодо усіх трьох підозрюваних, які потрібні лише у випадку скерування провадження до суду", – розповіли у НАБУ.

Зараз НАБУ намагається отримати копії постанов про закриття кримінального провадження щодо Олександра Авакова та Сергія Чеботаря. Своєю чергою прокурор повідомив бюро про про закриття справ щодо двох ключових підозрюваних.

12 червня детективи НАБУ подали до суду клопотання про обмеження сторони захисту у термінах ознайомлення із матеріалами справи.

"Прокурор САП клопотання тоді не підтримав, відтак детективи подали його самостійно. Наразі це клопотання не розглянуто", – повідомили в бюро.

"Це була відверта, брутальна, дешева політична провокація проти міністра МВС. Яка не вдалась. І, мабуть, багато хто пам’ятає, що почалось, що в Інтернеті з’явилось якесь відео, потім всякі звернення, що ось, тут, ось, якесь велике корупційне діяння.  Причетний до цього син міністра і на той час заступник міністра, і вибачте мені, пішло поїхало. Але що виявилося насправді, в результаті розслідування, яке проводилося тривалий час, декілька років, кримінальне провадження щодо Олександра Авакова і Сергія Чоботаря закрито", - своєю чергою заявив адвокат Андрій Федур.

Як повідомлялося, у 2015 році МВС закупило п’ять тисяч наплічників для Нацгвардії. За версією слідства, ціна товару була завищеною, а якість не відповідала стандартам.

справа рюкзаків_1
НАБУ

справа рюкзаків_2
НАБУ

ВідеоСправа рюкзаків Авакова - Секретні матеріали

Національне антикорупційне бюро затримало сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його колишнього заступника Сергія Чеботаря. Невже корупційна справа була створене штучно? Ексклюзивне інтерв'ю з другим фігурантом справи: Сергій Чеботар розкаже всі деталі "Справи про рюкзаки". Дивіться "Секретні матеріали" за 22 грудня онлайн на 1+1.

Справа рюкзаків Авакова - Секретні матеріали

Вибір редакції