Страх Путіна: що думають відомі голландські діячі про референдум щодо асоціації України та ЄС

Професор університету Амстердама розвовідає, що голландці бояться роздратувати Путіна ще більше.

Для вступу України в асоціацію ЄС може перешкодити референдум у Нідерландах, який має відбутися у квітні. Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Нідерланди - це єдина країна з ЄС, яка вирішила запитати про асоціацію з Україною у своїх громадян.

Загалом, референдум консультативний, але якщо більшість громадян проголосують проти асоціації, то влада буде змушена прислухатися до голландців. Таким чином, угоду України з ЄС не ратифікують.

"Референдум у Нідерландах тільки на перший погляд історія суто українська. Якщо подивитися глибше, виявляється, що це удар у саме серце Європейського союзу - Брюссель. Усі ці європейські інституції: Єврокомісія, Європейська Рада, Рада ЄС, там трохи далі Європарламент, із тисячами політиків, клерків та бюрократів - вже давно дратують мешканців Європи. Україна - стала лише приводом про це заявити", - повідомив журналіст Григорій Жигалов.

Україна довгі роки залишалася терра інкогніта. Саме тому, на полицях магазинів та бібліотек неможливо знайти бодай когось із українських авторів.

"Країна, що свого часу була житницею Радянського союзу - перспективний партнер. Утім зараз економічна ситуація в Україні аргумент швидше для його опонентів", - розповідає депутат місцевого парламенту міста Делфт Пітер де Фреде.

Як розповів депутат, наразі атмосфера проти Європи, мігрантів, корупції та інших "ускладнень" дуже напружена. Україну голландці вважають саме ускладненням.

Професор Амстердамського університету розповідає іншу точку зору, що голландці бояться зовсім іншого.

"Навіть від моїх дуже освічених друзів я чую такий аргумент - ми маємо бути дуже обережними, не роздратувати Путіна ще більше, тому що…, але…,  добре… тоді я намагаюся пояснити, чому це може дратувати Путіна, яка влада Путіна над Україною?", - пояснює Хелен Дріберген.

Наприкінці березня Хелен планує провести в Амстердамі дебати, аби змінити думку громадян про Україну. Також на зустрічі виступатиме філософ Руд Мей, який бачить в українцях "надію для Європи".

"Українці навчили нас тому, що насправді є Європа. Я думаю, що можна сказати таким чином - найбільш європейські європейці сьогодні живуть в Україні", - заявив Руд Мей.

Проте в Європейському парламенті, євродепутат від Нідерландської соціалістичної партії Деніс Де Йонг, яка агітує голосувати проти асоціації з Україною, вважає, що необхідно захистити "український пролетаріат" від "капіталістів".

Зараз дуже важливо, аби наші українські дипломати і спеціальні відомства зуміли вплинути на голландський вибір.  Ми відправили запит до Міністерства інформаційної політики аби дізнатися, чи є у нас в запасі хоч якийсь план протидії антиукраїнському референдуму.

ВідеоРеферендум у Нідерландах в квітні може поставити серйозний бар'єр на нашому шляху до Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: