Пікет активістів під міськрадою у Харкові: "сміттєва" люстрація і бійки з міліцією

Дата публікації
Пікет активістів під міськрадою у Харкові: "сміттєва" люстрація і бійки з міліцією

twitter.com/itsector

ТСН.ua веде текстову онлайн-трансляцію подій під Харківською міськрадою.

 

14:14 На місце вже приїхало підкріплення у вигляді підрозділу МВС. Як повідомляють очевидці, прибуло близько 40 людей  без розпізнавальних знаків і з бойовою зброєю. На місце також приїхала "швидка".  

Прибув підрозділ МВС / @itsector

13:58 Як повідомляють місцеві журналісти, активісти, які вийшли сьогодні на пікет, поки що не поспішають розходитися. Вони спіймали сепаратиста і почали вимагати в нього документи і телефонні контакти. Проте, сеператиста оточила міліція. Контакти взяти у нього активістам не вдалося, але той добряче отримав по обличчю.

Активісти упіймали сепаратиста / @itsector

13:45 Депутата Харківської міськради Скоробагача таки кинули у сміттєвий бак. Коли його виводили з аптеки, активісти закидали депутати зеленкою та яйцями.  

Скоробагача кинули у сміттєвий бак, а перед цим облили зеленкою. / @itsector

13:11 Активісти хочуть відтіснити тітушок і вже тоді вивести Скоробогача, щоб влаштувати йому "сміттєву" люстрацію.

13:07 Відбулася серйозна бійка між міліцією і активістами. Активістам вдалося прорвалися в аптеку, де ховався депутат Скоробагачу. Крім того, є інформація про те, ще йому обличчя бризнули із газового балончика. На часі аптека забарикадована. В будівлі знаходиться міліція, преса та активісти "Правого Сектора".

Між міліцією і активістами сталася бійка. / @itsector

12:55 Включення журналіста ТСН з-під стін Харківської міськради. Кореспондент розповіла про причини акції, а також про плани активістів.

Під харківською міськрадою розгорілись сутички

Під харківською міськрадою розгорілись сутички

12:44 Депутат Скоробогач все ще знаходиться в аптеці, мабуть, немає чорного виходу. Підійшла охорона Кернеса. Активісти намагаються пробратися в аптеку. Міліція не пускає. Підійшло підкріплення, людей 20.

Скоробогач в апетці. Активісти тримають коридор. / @itsector

12:28 Міліція дала принципову згоду на організацію блок посту. Перекриття дороги закінчено. В оточенні так само були присутні бійці батальйонів "Слобожанщина" та "Харків-1".

12:17 Як з'ясувалося, у подарункових пакетах депутатів міськради були блокноти. Очевидцям вдалося сфотографувати декілька з них. Тим часом депутат міськради Володимир Скоробагач ховається в аптеці. Міліція не пропускає активістів та журналістів до нього. Сутички тривають.

Міліція не пропускає активістів та журналістів / @itsector

12:05 З міськради вийшли депутати з вітальними новорічними пакетами. Люди вимагають показати, що в пакетах. Чиновники тікають. Активістам вдалося спіймати Скоробагача. Люди скандують: на смітник його! Однак, йому вдалося втекти. Тим часом на місце перекриття дороги під міськрадою приїхала міліція для перемовин.

11:54 З'явилося відео спроби штурми міськради. На відео видно, як близько сотні активістив намагаютья прорватися у середину будівлі. На відео знято початок акції.

11:47 Активісти почали блокувати виїзди з міськради. Тим часом поруч один з водіїв наїхав на учасників пікету. Машину зупинили, почалася бійка.

Активісти почали блокувати виїзди з міськради / @itsector

11:44 Поки активісти із закликами "Гепу на нари" рвуться до міськради, мер Харкова Геннадій Кернес заявляє, що ніколи не виїде з міста, яким керує.  Про це очільник Харкова сказав під час сесії міськради. "Я ніколи не виїду з Харкова ні в яке інше місто світу. Харків - моє улюблене місто, я буду жити і працювати тут", - прокоментував Кернес поширену в ЗМІ інформацію про те, що він має намір покинути Харків.

11:36 Маринін повідомив, що сесія, на яку хотіли потрапити активісти, закінчена. Він так само пообіцяв оскаржити в суді винесені сьогодні міськрадою рішення. Водночас, на вулиці, під міськрадою продовжуються сутички. Повідомляєтья, що активісти виривають з оточення міліціонерів. На даний момент ще трьох.

11:34 Харківські активісти перекрили рух перед міськрадою. Цьому передувало кілька активних спроб прорватися через кордон міліції як центрального, так і з бічних входів. Коли міліція відтісняла активістів від бічного входу, кілька жінок впали, одній з них викликали "швидку допомогу".

11:20 Дробот висунув ультиматум: люди будуть стояти доти пір, поки їх не пропустять на сесію. Тим часом у харківському метро міліція з металодетекторами. Як повідомляють очевидці, зараз станції "Радянська" та "Історичний Музей" можуть закрити.

10:30 ряд активістів намагалася силою прорватися до сесійної зали, в результаті чого між мітингувальниками та кордоном міліції відбулася бійка. Міліція охороняє всі входи у міськраду. Вікна деяких приміщень на першому поверсі закладені мішками з піском.

9:40 у середу, 24 грудня, у Харкові понад 200 осіб зібралися біля будівлі міськради. Активісти вимагають реалізації можливість кожного громадянина бути присутніми на сесії міської ради, заявляючи, що зараз це їхнє право порушується.

У пікеті беруть участь зоозахисники, активісти "Правого сектора", Євромайдану, Автомайдану. Люди тримають державні прапори, прапори "Правого сектора", плакати з написами: "В країні війна!", "Гроші харків'янам на захист міста, а не на "озеленення злодіїв", "Захист тварин - справа честі людей" і скандують: "Гепу - на нари!", "Гепу - геть!" ("Гепу - на нари!", "Гепу - геть!)"

Пікет під міськрадою. / twitter.com/itsector

Наступна публікація