Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Трамп виступає проти абортів, але нормально ставитися до одностатевих шлюбів

Питання легалізації абортів може перейти до штатів

Новообраний президент США Дональд Трамп підтвердив, що буде виступати проти абортів, проте заявив, що не має нічого проти одностатевих шлюбів. Також на вакансію у Верховному суді, який відіграє важливу роль в рішенні цих питань, він має намір призначити консервативного суддю.

Про це сказав Трамп в програмі "60 хвилин" телеканалу CBS.

Серед найважливіших справ, які вирішував Верховний суд — дозвіл абортів у федеральному масштабі (1973 рік) та визнання одностатевих шлюбів (2015 рік).

"Це закон. Це було вирішено у Верховному суді. Тобто з цим покінчено. Ці питання вже вирішені, і для мене це нормально", — сказав Трамп про одностатеві шлюби. 

А от щодо абортів, то новопризначені судді будуть "за життя" (тобто проти абортів - ред). "Що стосується абортів, то якщо (рішення про їх легалізацію - ред) буде переглянуто, питання перейде назад до штатів", — сказав Трамп.

На питання, що мають робити жінки, яким заборонять аборти на рівні штатів, Трамп запропонував їм їхати в інші штати, де аборти дозволені.

Нагадаємо, що раніше Дональд Трамп скоригував свою позицію щодо абортів після того, як його висловлювання викликали однаково гнівну реакцію як прихильників, так і супротивників переривання вагітності.

Зокрема, Трамп заявив, що рішення про заборону або легалізації абортів повинна приймати влада окремих штатів, а не федеральна влада, так як питання це, за його словами, неоднозначне. При цьому раніше він говорив, що в цілому підтримує ідею заборони абортів у США.

Крім того, Трамп змінив свою думку про те, хто повинен нести кримінальну відповідальність за незаконне проведення абортів у випадку їх заборони. Якщо спочатку він висловлювався за покарання для самих жінок, які пішли на такий крок, то тепер він виступає за притягнення до відповідальності лікарів, які погодилися провести підпільну операцію. Він заявив, що підтримує заборону на аборти на території країни, допустивши, що з цього правила можуть бути деякі винятки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції