У чому звинувачують Саакашвілі. Коротко і ясно

Дата публікації
Перегляди
8037
У чому звинувачують Саакашвілі. Коротко і ясно

Reuters

Чому ГПУ зробила для екс-президента виняток.

Вранці 5 грудня співробітники Генпрокуратури (ГПУ) і Служби безпеки України прийшли з обшуками до орендованої київської квартири Михайла Саакашвілі на Костьольній.

Причиною несподіваного візиту стало кримінальне провадження, відкрите ГПУ за 256 статтею Кримінального кодексу (сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності - ред).

Публічно звинувачення в бік Саакашвілі озвучив глава ГПУ Юрій Луценко. За його словами, осінні акції протестів Саакашвілі і його прихильників були організовані для захоплення влади в країні. Їхнім спонсором став наближений до Віктора Януковича олігарх-втікач Сергій Курченко. Він нібито передав півмільйона доларів соратникові Саакашвілі Северіону Дангадзе. Останнього силовики затримали при спробі виїхати з України з частиною суми, отриманої від кур'єра Курченка. Зараз Дангадзе заарештований на два місяці.

У Генпрокуратурі стверджують, що проводили негласні розшукові дії щодо Дангадзе, Саакашвілі, Курченка і його довіреної особи з травня 2017 року. Всі четверо проходили по другій частині тієї ж статті, що інкримінують Саакашвілі. Це від п'яти до десяти років позбавлення волі. Але 7 грудня позиція прокурорів щодо екс-президента Грузії змінилася. Тепер йому інкримінують частину першу статті 256. Вона передбачає пом'якшення покарання, якщо підозрюваний не службова особа і не скоїв злочин повторно. Це від трьох до п'яти років.

18 грудня, в понеділок, Саакашвілі викликали на перший допит.

У Генпрокуратурі мають намір допитати Міхеіла Саакашвілі як підозрюваного

У Генпрокуратурі мають намір допитати Міхеіла Саакашвілі як підозрюваного

Наступна публікація