У МЗС сподіваються на рішення щодо РФ у Гаазі за два місяці

Дата публікації
У МЗС сподіваються на рішення щодо РФ у Гаазі за два місяці

Reuters

Українські дипломати переконані, що такі рішення мають не підлягають оскарженню.

Міжнародний суд ООН оголосить своє рішення за позовом України проти Росії максимум за два місяці. На це сподівається речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца в ефірі телеканалу "112 Україна".

За її словами, такі рішення виносяться невідкладно і мають бути виконані обов'язково. Нинішні слухання стосувалися одного аспекту - запровадження тимчасових запобіжних заходів щодо РФ з метою захисту цивільного населення та погіршення ситуації. Виступи Росії, за її словами, були прогнозовані, а ось Україна у суді виступила дуже гідно.

Нагадаємо, у Гаазі окупацію Криму Росією визнали міжнародним збройним конфліктом. Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда у своєму звіті щодо попереднього розслідування української справи визнала, що "ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією".

Одразу після цього Росія відмовилася від участі в Римському статуті Міжнародного кримінального суду. Президент РФ Володимир Путін підписав відповідне розпорядження.

Міжнародний кримінальний суд не виправдав покладених на нього надійзаявили у МЗС Росії з приводу відмови Москви від участі в Римському статуті. "На жаль, Суд не виправдав покладених на нього надій і не став справді незалежним, авторитетним органом міжнародного правосуддя", – заявили російські дипломати.

У Міжнародному суді РФ перекладає на Україну провину за свої злочини на окупованих територіях

У Міжнародному суді РФ перекладає на Україну провину за свої злочини на окупованих територіях

 

Наступна публікація