У НАТО підтримали "формулу Штайнмаєра"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Альянсі запевнили, що підтримують зусилля, спрямовані на виконання Мінських угод.

Підписання "формули Штайнмаєра" є єдиним шляхом до політичного врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це заявив голова Представництва НАТО в Україні Александр Вінніков під час брифінгу у Сєвєродонецьку Луганської області, пише "Громадське".

"НАТО повністю підтримує виконання Мінських угод всіма сторонами. Також ми зауважили, що минулого тижня відбулось погодження "формули Штайнмаєра" у Тристоронній контактній групі. Це може призвести до повної імплементації Мінських угод", - наголосив він.

За словами Віннікова, в НАТО закликають Росію "у повному обсязі виконати свої зобов'язання".

"Ми підтримуємо всі зусилля, які спрямовані на зменшення напруженості та можуть сприяти повному виконанню угод, оскільки це єдиний шлях до політичного врегулювання", - резюмував голова Представництва НАТО в Україні.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра". Детальніше про те, що таке "формула Штайнмаєра" та як на її погодження відреагували в Україні та світі читайте за посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції