Україна домовляється про безвіз із понад 60 країнами

Україна домовляється про безвіз із понад 60 країнами

Фото: УНІАН

До списку входять країни, які мають безвіз із Євросоюзом.

Міністерство закордонних справ України проводить переговори із 61 країною "білого шенгену" щодо безвізу.

Про це повідомив начальник відділу консульсько-правових питань, заступник начальника управління консульського обслуговування Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Міняйло, пише УНН.

"Список так званого "білого шенгену" - це такий список, до якого також включено і Україну. Це регламент ЄС від 2001 року, що встановлює перелік країн, громадяни яких можуть в’їжджати до Європи без віз і перебувати там 90 днів. Окрім України, в списку є ще 61 держава. З усіма ними ми ведемо діалог, безвізовий, спрямований на те, щоб громадяни України, які мають право в’їзду до ЄС без віз, мали також право в’їзду і до цих країн, громадяни яких, своєю чергою, в’їжджають без візу до Європи. Ми це пропонуємо на взаємній основі. Ми до вас безвіз – ви до нас, щоб географія безвізових подорожей громадян України була ширшою", - сказав Міняйло.

До списку, крім країн ЄС та Шенгенської зони, входять також Уругвай, Перу, Колумбія, Мексика, Сейшельські острови, Багамські острови, Антігуа і Барбудда, Македонія, Албанія та інші.

Із чотирма країнами Латинської Америки Україна може укласти угоди про скасування віз уже найближчим часом.

"З чотирма країнами цього регіону були детально обговорені можливості вже найближчим часом складання договорів про скасування візового режиму. Це Уругвай, Перу, Колумбія. Предметні дискусії були щодо Мексики", — зазначив Міняйло.

Зазначимо, що нині громадяни України можуть подорожувати без візи до 85 країн світу.

На початку квітня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна завершує переговори про безвізовий режим з Македонією. До того, МЗС також анонсувало плани домовитись про спрощення візових режимів з Південною Кореєю та Таїландом.

Повʼязані теми:

Наступна публікація