Україна готує санкції проти Білорусі

Дата публікації
Перегляди
459
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна готує санкції проти Білорусі

Фото: УНІАН

Список подадуть на розгляд РНБО.

Україна готує санкції проти в Білорусі, і в середу, 7 липня, на засіданні уряду планують схвалити санкційний список. Остаточне рішення прийме Рада національної безпеки і оборони (РНБО).

Про це йдеться у проєкті розпорядження Кабміну, повідомляє РБК-Україна.

Так, українська сторона готує санкції з урахуванням рішень Ради ЄС від 2 жовтня і 6 листопада 2020 року про введення обмежувальних заходів щодо фізичних осіб, причетних до фальсифікації виборів президента Білорусі в минулому році. Вибори минули без іноземних спостерігачів, а оголошені результати призвели до масштабних протестів, проти учасників яких була застосована непропорційна сила.

Введення українських санкцій пояснюється порушеннями прав людини в Білорусі, репресіями і насильницьким придушенням мирних протестів, застосуванням тортур, а також незаконними затриманнями, зокрема, громадян України. Також в уряді вважають, що санкції проти Білорусі відповідатимуть вимогам захисту національних інтересів України.

На сьогоднішньому засіданні Кабмін має намір схвалити і протягом місяця внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони пропозиції щодо введення санкцій проти Білорусі. Водночас санкційного списку поки немає.

Як повідомлялося, у червні ЄС офіційно ввів секторальні економічні санкції проти Білорусі. Зокрема санкції торкнуться нафтового і банківського сектору.

Своєю чергою президент США Джо Байден подовжив на рік дію американських санкцій щодо представників керівництва Білорусі.

Новини світу: понад 70 білоруських посадовців та 7 компаній потраплять під санкції послів ЄС

Новини світу: понад 70 білоруських посадовців та 7 компаній потраплять під санкції послів ЄС

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
459
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація