Україна просить ЄС подовжувати санкції проти Росії одразу на рік

Прохання озвучив представник МЗС на зустрічі з депутатами Європарламенту.

Офіційний Київ просить Європейський парламент подовжувати санкції проти РФ через її дії в Криму та на Донбасі замість півроку одразу терміном на рік. Про це заявив представник МЗС України з питань політики та комунікацій Олексій Макеєв, повідомляє УНІАН.

Під час виступу на засіданні комітету з питань іноземних справ парламенту ЄС він наголосив на неприйнятності політики Росії щодо України, а також підтримав рішення Ради ЄС щодо іноземних справ про продовження санкцій, пов'язаних з Кримом, на один рік. На такий термін Макеєв попросив подовжити й інші санкції. "За що ми були б вдячні членам Європейського парламенту, так це за те, що ви могли б виступити за продовження санкцій на період не шість місяців, а на період дванадцяти місяців, що було б дуже сильним сигналом Росії про єдність нашої альянсу та підтримки українців, які борються за свою свободу і право приєднуватися до європейської сім'ї ", - сказав він.

Фотогалерея Питання Донбасу, безвіз та санкції проти РФ. Порошенко переговорив з президентом Словенії (7 фото)

За словами українського представника, Росія "не демонструє ніякого наміру щодо виконання Мінських договорів". "На жаль, Путін не віддавав наказу своїм підрозділам зупинити огонь і вийти з України. Росія поставляє важку зброю і утримує регулярні війська на окупованому Донбасі. Росіяни та їхні посібники не допускають контролю над державною кордоном з боку ОБСЄ... А це – дуже широкі можливості для Росії постачати нових солдатів, смертельну зброю та інше", - деталізував дипломат.

На думку Макеєва, ОБСЄ має отримати повний доступ до до всіх окупованих територій на Донбасі та моніторити кордон між Україною та Росією. Однак на Донбасі миротворчі зусилля міжнародної спільноти зупинятися не повинні. "Ми говоримо не тільки про окупацію Донбасу, але і в більш широкому контексті, ми хочемо, щоб Росія припинила незаконну анексію Криму", - пояснив українець.

ВідеоУ Брюсселі працюють над подовженням секторальних економічних санкцій проти Росії

Залиште свій коментар