Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна розглядає можливість передачі РФ трьох осіб - ЗМІ

Дві особи із списку були звільнені від покарання в 2015 році.

Український Мін'юст розглядає питання про передачу Росії трьох осіб. Про це йдеться в інформації заступника міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергія Пєтухова, - пише РБК.

Так, 28 березня до Мін'юсту надійшов запит від російського Міністерства юстиції, в якому йшлося про видачу РФ для подальшого відбування покарання шести засуджених.

Київ відповів російським колегам, що дві особи з цього списку були звільнені від покарання в 2015 році. Ще одна особа є громадянином України, зареєстрованим в Севастополі, тому влада не може передати його Москві. Але три інші три особи із списку можуть бути передані Росії.

Ці громадяни Росії були засуджені за статтями "Вбивство", "Умисне тяжке тілесне ушкодження", "Торгівля людьми", "Контрабанда наркотиків", "Виробництво та збут наркотичних речовин", "Втеча з місця позбавлення волі або з-під варти" (ст.115, 121, 149, 305, 307, 309, 311, 393 Кримінального кодексу України).

Щоправда, імена цих людей заступник міністра назвати відмовився, пославшись на закон про захист персональних даних.

У вівторок, 14 червня, в аеропорту Бориспіль біля терміналу В приземлився літак з українцями Геннадієм Афанасьєвим і Юрієм Солошенко. Президент РФ Володимир Путін помилував незаконно засуджених українців. Обидва укази вступили в силу з моменту їх підписання.

Відразу після приземлення Афанасьєва і Солошенка доставили у Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини Державного управління справами. Там вони провели спільний брифінг з президентом Петром Порошенком.

Афанасьєв проходив по справі про створення на території Криму терористичної спільноти і був засуджений в Росії в 2015 році на сім років ув'язнення в колонії суворого режиму. А екс-гендиректор держпідприємства Виробниче об'єднання "Зоря" (Полтава) Солошенко визнаний винним у шпигунстві і вироку до 6 років позбавлення волі.

Зазначимо, що українських політв'язнів обміняли на активістів сепаратистської організації "Народна рада Бессарабії" Олену Глищинску і Віталія Діденка.

В адміністрації президента РФ Володимира Путіна заявили, що посередником при звільненні сепаратистів Олени Глищинської і Віталія Діденка був член підгрупи з гуманітарних питань в тристоронньої Контактної групи, кум президента РФ Путіна Віктор Медведчук.

Залиште свій коментар

Вибір редакції