Україна закрила небо для білоруських літаків

Дата публікації
Перегляди
547
Україна закрила небо для білоруських літаків

pixabay.com

У відповідь, Білорусь збирається індивідуально ліцензувати імпорт низки українських товарів.

Від опівночі 29 травня Уряд заборонив авіакомпаніям сусідньої держави перетинати повітряний кордон. Українські судна не пролітають над Білоруссю вже третій день поспіль - це відповідь на захоплення цивільного лайнера, що прямував з Афін до Вільнюса.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

У відповідь, Білорусь збирається індивідуально ліцензувати імпорт низки українських товарів, зокрема, кондитерських виробів, шоколаду, соків, пива, шпалер, туалетного паперу, пральних машин та меблів.

Про затверджену Радою Міністрів Білорусі постанову повідомив торговий представник України Тарас Качка, заявивши: такі дії є необґрунтованими та дискримінаційними. До того ж, Білорусь поки що не підтвердила поставок 95-го бензину на червень. У разі, якщо вона передумає - ціни на пальне в Україні можуть зрости.

Новини світу: Білорусь збирається індивідуально ліцензувати імпорт українських товарів

Новини світу: Білорусь збирається індивідуально ліцензувати імпорт українських товарів

Тим часом напередодні у Сочі відбулися переговори Лукашенка із Путіним. Білоруський очільник привіз із собою чемоданчик, в якому за його словами начебто досьє на Протасевича та його подругу, росіянку Софію Сапегу.

Нагадаємо, 23 травня у Білорусі через інформацію про бомбу посадили літак Афіни-Вільнюс компанії Ryanair, на борту якого перебував опозиційний білоруський журналіст, засновник Telegram-каналу NEXTA і блогер Роман Протасевич. Медійника затримали, йому загрожує смертна кара. 

Саміт ЄС ухвалив рішення заборонити білоруським авіакомпаніям польоти в Євросоюз.