Українська влада підготувала подвійний удар по російській пропаганді

Два законопроекти мають бути ухвалені вже найближчим часом.

Нелюбов телеканалів до Батьківщини вдарить по їхньому гаманцеві, а проросійські книжки можуть узагалі заборонити ввозити в Україну. Кабмін та Верховна Рада почали синхронно боротися з інформаційним наступом Росії та її прибічників законопроектами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Штрафувати тепер будуть за прославлення окупантів, заклики до роз'єднання українських земель, випуск в ефір представників санкційного списку, кіно про російських силовиків тощо. У першому читанні депутати дали право Нацраді фінансово карати ЗМІ за антиукраїнську пропаганду. Підтримали проект закону 250 нардепів.

ВідеоКабмін та Верховна Рада розпочали боротьбу з інформаційним наступом Росії

У Нацраді ініціативу схвалюють, бо не досі не мали важелів упливу на телеканали з антидержавницькою позицією. Нові штрафи замість колишніх попереджень мають суттєво вдарити по гаманцям власників медіа-ресурсу та відбити бажання бавитися з законом про ЗМІ. За порушення каратимуть зняттям 10-25% ліцензійного збору. А це – сотні тисяч гривень і навіть мільйонні штрафи. При несплаті протягом місяця на суму нараховуватиметься пеня.

Щоби ця система запрацювала, законопроект має пройти друге читання в парламенті та бути проголосованим в цілому. Прискорювати підготовку депутати не забажали. Тим часом у Кабміні приготували сюрприз для непатріотичних преси та книг. Урядовці хочуть ліцензувати друковану продукцію з Росії та окупованих українських територій. "Цей законопроект уже є предметом консенсусу між видавцями у питанні захисту книжкового ринку від підривної продукції. І оскільки в цих всіх зібраннях брали участь ключові міністерства – то вони все це погодили", - запевнив віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко.

За законом, ліцензію не отримає продукція, яка популяризує агресора, книжки та журнали з пропагандою комунізму, тероризму та закликами до порушення територіальної цілісності. Тих, хто її незаконно ввіз чи продає, штрафуватимуть. Документ на розгляд Верховної Ради обіцяють передати вже найближчим часом.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Наступна публікація