Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українському Мін'юсту довелося направити повторний лист до РФ щодо Сенцова

Також у ньому йдеться про видачу Афанасьєва і Солошенка.

Міністерство юстиції повторно направило лист-нагадування в Мін'юст РФ щодо видачі українських громадян Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка.

Про це повідомив глава Мін'юсту Павло Петренко журналістам, передає "Інтерфакс-Україна".

"Лист-нагадування вже був. І ми повторно до них звернулися, тому що зараз за процедурами, які відбуваються в Російській Федерації, вони повинні передати матеріали щодо Сенцова і Афанасьєва (також мова йде і про Солошенка – ред.) в їхній суд для прийняття рішення щодо видачі", – сказав він.

"Я дав доручення, щоб ми направили черговий лист-нагадування тій стороні, щоб вони надали нам хоча б попередню відповідь щодо їхнього вирішення. І ми чекаємо на інформацію", – додав він.

Також Петренко розповів, що зараз в рамках запиту України Росія приймає рішення щодо передачі їй Надії Савченко за Конвенцією про передачу засуджених.

"Щодо дипломатичних переговорів у мене інформації немає. Вони ведуться паралельно ... І вони, звичайно, ведуться в конфіденційному режимі для того, щоб не зашкодити процесові повернення нашої Надії на територію України", – сказав Петренко.

Також він додав, що Росія не направляла в Україну запит на видачу російських спецназівців Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва.

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції України розпочало переговори про звільнення з російської неволі чотирьох українських політв'язнів - Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка. Бранці погодилися пройти юридичну процедуру передачі засуджених осіб із Росії в Україну, яка може затягнутися до року. Згідно з процедурою, незаконно засудженні українці погоджуються з вердиктом російських суддів. Хоча про визнання ними вини – не йдеться.

Нагадаємо, ростовський суд виніс вирок українському режисеру Олегу Сенцову - 20 років за ґратами. Активіста Олександра Кольченка засудили до десяти років ув'язнення. Українців звинуватили у плануванні терактів у окупованому росіянами Криму.

Геннадій Афанасьєв був одним з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова та Кольченка, однак зрештою він відмовився давати свідчення проти них і заявив, що раніше говорив під тиском.

Афанасьєв та інший фігурант справи Олексій Чирній, за версією слідства, були членами "терористичної групи" в Криму, нібито створеної Сенцовим. Після затримання обидва уклали угоду зі слідством, їхня справа розглядалася в закритому режимі, обидва отримали по сім років позбавлення волі.

Засудженого в Росії 73-річного українця Юрія Солошенка відправили на етап в Нижній Новгород. Його визнали винним у шпигунстві.

Залиште свій коментар

Вибір редакції