В ООН оперативно виправили текст скандальної промови Пан Гі Муна про Росію-"миротворця"

Оновлений варіант тесту оприлюднили на офіційному сайті відомства.

Прес-служба ООН виправила текст промови генсека Пан Гі Муна щодо ролі Росії у сучасному світі під час економічного форуму у Санкт-Петербурзі.

Оновлений варіант тесту було оприлюднено на офіційному сайті відомства.

До змін українські дипломати обурилися після слів Пан Гі Муна, що "Росія як постійний член Ради Безпеки ООН відіграє важливу роль у її роботі і у врегулюванні світових питань - від закінчення конфліктів на Україні та Сирії, до забезпечення прав людини і контролю за поширенням зброї масового знищення".

Таким словам обурився постійний представник України при ООН Володимир Єльченко. Він переконаний, що таким чином генсек відомства вихваляє роль Росії у врегулюванні ситуації, хоча насправді вона і є агресором, передає ТСН.Ранок.

Вже за кілька годин після дипломатичного скандалу, текст промови змінили.

"Росія як держава-засновник ООН і постійний член Ради Безпеки грає дуже важливу роль, і я дійсно серйозно розраховую на лідерство РФ", - мав би тепер сказати Пан Гі Мун.

За словами офіційного представника генсека Стефана Дюжарріка, спочатку промову поширили у початковому вигляді. Однак, пізніше Пан Гі Мун вніс правки та нинішня промова була опублікована такою, яка прозвучала на виступі, передає LB.ua.

Дюжаррік також наголосив, що лист від української місії було отримано та скоро вони отримають відповідь.

ВідеоУкраїна направила до Генеральної асамблеї ООН офіційний лист протесту

Нагадаємо, що Постпред України при ООН Володимир Єльченко заявив, що глибоко обурений заявами генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, що РФ має відіграти критично важливу роль у тому, щоб покласти край конфліктові на Донбасі.

За словами Єльченка, він не розуміє, як керівник ООН "може говорити речі, що є по суті похвалою ролі Росії в залагодженні конфлікту в Україні, в той час як Росія є головним гравцем в агресії проти України, в підтриманні цього конфлікту в розпаленому стані".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: