Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В уряді хочуть модернізувати систему е-декларування

Минулого року уряд вже виділяв 27 млн грн на модернізацію системи е-декларацій.

Глава уряду Володимир Гройсман заявив, що шукатиме рішення, які дозволять забезпечити технічне функціонування системи електронного декларування, не допустять її руйнації, а згодом стануть основою модернізації.

Про це прем'єр-міністр України сказав, спілкуючись із журналістами під час робочої поїздки до Житомирської області.

"Зараз треба вирішувати, яким чином підтримувати технічно систему, її модернізувати. Ми зробили цей крок, започаткували в країні електронне декларування, зробили це правильно", – наголосив Гройсман.

Разом з тим він нагадав, що минулого року уряд виділив 27 млн грн на модернізацію системи. Натомість, гроші не освоєні, не були навіть оголошені тендери. Тож головна причина зриву роботи системи електронного декларування, на думку Прем'єр-міністра, – неготовність керівника Агентства керувати таким процесом. Cаме тому керівництво НАЗК мало б визнати свою некомпетентність.

"Якщо не визнає – це, за великим рахунком, ставить під загрозу саму систему. Будемо щось думати, щоб не дати цю систему зруйнувати", – зауважив Гройсман.

Також він наголосив, що НАЗК – незалежний орган із спеціальним статусом.

"Фактично, Агентство не підпорядковується уряду. Уряд тільки координує їхню роботу, допомагає. Вони - незалежні абсолютно", – підкреслив Гройсман і додав, що якби мав повноваження, звільнив би очільницю НАЗК "ще вчора".

Нагадаємо, 27 березня Президент України Петро Порошенко підписав зміни закону про електронне декларування.

Згідно з новими правками, представники громадських об'єднань зобов'язані подавати звітність про свої доходи, натомість військовослужбовці від такої необхідності мають звільнятись.

Напередодні дедлайну 1 квітня, коли мають бути зареєстровані всі електронні декларації посадовців, система снову дала збій.  

Під засідання КМУ премєр-міністр Володимир Гройсман закликав главу НАЗК Наталію Корчак та інших членів Агентства звільнитися. Своєю чергою Корчак заявила, що не збирається йти у відставку, натомість запитала в прем'єра, чи "за його каденцію, за 1 рік роботи в органі, який уже налагоджений, має приміщення, якість нашого українського життя людей змінилася?"

Залиште свій коментар

Вибір редакції