Голова НАЗК не може подати е-декларацію через завислу систему

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Голова НАЗК не може подати е-декларацію через завислу систему

Фото: УНІАН

Чиновники з усієї країни обурені тими проблемами, з якими зіткнулися при декларуванні майна і доходів.

Зависання системи електронного декларування напередодні дедлайну 1 квітня, коли мають бути зареєстровані всі документи, змусило нервувати державних посадовців. Вони не можуть оформити належні анкети на сайті ані вдень, ані вночі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я подзвонив в НАЗК і запитав, якщо до 1 числа не запрацює, яка пропозиція? Мабуть, я в будь-якому випадку підготую звернення, що в чернетках воно є і можна висвітлювати", - хвилюється народний депутат Геннадій Кривошея. Ті, хто додзвонитися в НАЗК не змогли, приїхали шукати правди на прохідній – там можна зустріти депутатів районних рад, представників Державної екологічної інспекції, навіть працівників органів влади в декреті. Версії жахливої роботи комп'ютерної системи лунають різні – аж до свідомого умислу. "Вони вважають, що зараз наб'ють бюджет за рахунок простих сільських депутатів, маленьких чиновників і керівників. Тому що за неподання декларацій від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів", - підозрює представник Звенигородської райради Василь Цельний.

На сайт Нацагентства з питань запобігання корупції неможливо подати е-декларацію

На сайт Нацагентства з питань запобігання корупції неможливо подати е-декларацію

Повільною називає роботу сайту, за який відповідає, й голова Нацагентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак. Я сама не подала декларацію, тому що чернетка моя висить в системі, і я її подать не можу", - жаліється вона. Однак запитання про штрафування самої себе за прострочені терміни – не розуміє. Та пояснює, що всі працівники намагаються виправити ситуацію, але всі найважливіші зміни – знову озвучуються в майбутньому часі. "Модернізувати щось за два місяці просто неможливо. Зараз після подачі декларацій другої хвилі у нас буде більше часу", - сподівається Корчак.

Попередня хвиля декларування завершилася 31 жовтня минулого року. Не виправити недоліки у програмному забезпеченні відтоді можна було лише з двох причин - некомпетентність або саботаж. Так коментує ситуацію голова центру протидії корупції Віталій Шабунін. "Якщо державний орган, НАЗК, керівники якого отримують по 200 тисяч гривень зарплат і пенсій з наших податків щомісяця, не спроможні вирішити проблеми в програмному забезпеченні... Люди мало того, що некомпетентні, це факт, вони ще спеціально роблять так, щоб система не працювала", - вважає він.

Тим часом у юридичних фірмах з'явилася нова затребувана послуга – супровід електронного декларування. За гроші професіонали допоможуть правильно заповнити документ тим, у кого є що декларувати. Але увійти в систему нині безсилі і вони. Тож пропонують клієнтам бити НАЗК на випередження: фіксувати всі спроби входу на сайт для декларування та підготовка до судових позовів. "Вони нам докір який дають – що ми за три місяці могли це зробити. А вони за три місяці могли купити апаратуру, щоб ми вільно могли ввійти будь-якої хвилини, а не сидіти по ночах", - каже один із депутатів.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація