Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Верховний суд відмовив переселенцям в участі у місцевих виборах

Феміда розібралася з нюансами організації процесу голосування.

Право участі на місцевих виборах є лише у тих громадян України, які постійно проживають на відповідній території та мають там реєстрацію. На цьому наголошується в інформації порталу судової влади України з нагоди відповідного рішення Верховного суду.

Той розглянув у касаційному порядку адміністративну справу за позовом до відділу ведення Державного реєстру виборців про поновлення виборчих прав. Верховний суд погодився з рішенням апеляційного суду і встановив, що виборча адреса виборця визначається за зареєстрованим місцем проживання та адресою житла виборця відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", але водночас зареєстроване місце проживання не повинно бути тимчасовим.

"До територіальної громади належать жителі, об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр (ст. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"). Таким чином, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує її місце проживання лише на певний період, тобто не постійне, а тимчасове проживання на відповідній території, така реєстрація не може слугувати підставою щодо права участі на місцевих виборах на цій території", - повідомляють у суді.

ВідеоЧерез дії ЦВК під загрозою опинилися вибори до територіальних громад

Призначити вибори в територіальних громадах закликає ЦВК прем'єр-міністр. Голосування у сотнях громад мало відбутися наприкінці жовтня. За законом, рішення щодо виборів комісія мала б прийняти до 17 серпня. Натомість ЦВК 9 серпня звернулася за законодавчими роз'ясненнями до Парламентського комітету ВР. Нардепи нині - у відпустці, а без їхнього висновку ЦВК відмовилася призначати дату виборів до громад. 

Через дії ЦВК під загрозою опинилися вибори до територіальних громад

Залиште свій коментар

Вибір редакції