Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Виборам у громадах бути: ЦВК призначила дату

Для цього довелось скасувати рішення попереднього складу комісії.

Сьогодні, 12 жовтня, Центральна виборча комісія призначила вибори у 125 об’єднаних територіальних громадах.

Про це повідомляє державний сайт України.

Вибори призначили на неділю, 23 грудня 2018 року. Також ЦВК оголосила на цю дату додаткові вибори у 26 об’єднаних громадах.

Аби призначити вибори, оновленому складу ЦВК довелось скасувати рішення попереднього складу комісії щодо необхідності для цього роз’яснень Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя стосовно проведення всеукраїнського та місцевих референдумів в Україні.

"Списки громад, де пройдуть вибори, додамо найближчим часом", - обіцяють у заяві.

Нагадаємо, раніше місцеві вибори у нових об'єднаних територіальних громадах (ОТГ) по всій Україні опинилися під загрозою зриву. Своєю чергою це могло негативно вплинути на весь процес децентралізації в країні.

ВідеоЧерез дії ЦВК під загрозою опинилися вибори до територіальних громад

Призначити вибори в територіальних громадах закликає ЦВК прем'єр-міністр. Голосування у сотнях громад мало відбутися наприкінці жовтня. За законом, рішення щодо виборів комісія мала б прийняти до 17 серпня. Натомість ЦВК 9 серпня звернулася за законодавчими роз'ясненнями до Парламентського комітету ВР. Нардепи нині - у відпустці, а без їхнього висновку ЦВК відмовилася призначати дату виборів до громад. 

Через дії ЦВК під загрозою опинилися вибори до територіальних громад

Залиште свій коментар

Вибір редакції