Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вибори президента Білорусі: як Лукашенко усуває суперників

Вибори президента Білорусі: як Лукашенко усуває суперників

В країні останні кілька тижнів не вщухають масові протести.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заради власної перемоги на серпневих президентських виборах почав кидати за ґрати своїх суперників. Двоє його ключових опонентів перебувають у слідчому ізоляторі КДБ Білорусі. У відповідь молодь та всі активні сміливці влаштовують масові протести.

Під час останніх акцій непокори, як завжди, заборонених у країні, силовики затримали понад сотню людей в різних містах. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цієї ночі у центрі Мінська сотні людей стали живим ланцюгом на знак солідарності з затриманими перед виборами політиками та активістами.

"Я хочу, щоб ми, нарешті, змогли вибрати президента. Мені 24 роки і я все життя живу при президентові Олександрі Лукашенко. Іншого життя я не бачила. Я хочу чогось нового", - каже дівчина.

Масові протести у Білорусі не вщухають останні кілька тижнів. Акцій такого масштабу у країні не було відколи Олександр Лукашенко 26 років тому вперше обрався президентом. І вперше влада не може приховати рекордно низькі рейтинги "бацьки".

Виявилося, що його рейтинг близько 3%. І його почали називати "Саша 3 відсотки". Вочевидь, це його розлютило і після цього в країні заборонили всі соцопитування
білоруська журналістка Інна Кардаш

А популярні потенційні суперники Лукашенка – блогер Сергій Тихановський і банкір Віктор Бабарико опинились у СІЗО білоруського КДБ. Акції протесту після цього стали ще масовіші, реакція влади ще жорсткішою. Напередодні у Мінську пакували усіх без розбору, серед затриманих і іноземні громадяни, і журналісти.

Відео Кинув за ґрати: як Лукашенко усуває суперників на президентських виборах  

Олександр Лукашенко заради власної перемоги на майбутніх президентських виборах почав кидати за ґрати своїх суперників. Двоє його ключових опонентів перебувають у слідчому ізоляторі КДБ Білорусі. У відповідь молодь та всі активні сміливці, влаштовують масові протести.  

Кинув за ґрати: як Лукашенко усуває суперників на президентських виборах  

Європейський союз попереджає Мінськ про наслідки такого брутального поводження з політичними опонентами і своїми ж громадянами, і погрожує новими санкціями. Сам Лукашенко впевнений, що без нього Білорусь порине в хаос і каже, що добровільно з влади не піде.

"Не треба мене ставити перед вибором. Якщо я поведу себе демократично, покажу, що я біленький і пухнастий, то у мене шанс втратити країну взагалі", - заявив Лукашенко.

Назагал білоруси втомились від свого беззмінного президента. Так кажуть тамтешні політологи. Але такого, щоб Лукашенко дійсно боявся програти вибори, ще не було.

"Якби в Білорусі були справжні вибори, звичайно, він би пішов. Але задіяна машина і ніхто не знає, чим все скінчиться", - вважає білоруський політичний оглядач Валерій Карбалевіч.

Президента Білорусі обиратимуть 9 серпня. Якщо жодного з опонентів Лукашенка на вибори, зрештою, не пустять, опозиція закликає бойкотувати це голосування.

Залиште свій коментар

Вибір редакції