Зеленський назвав "ідеальне місце" для зустрічі з Путіним

Зеленський назвав "ідеальне місце" для зустрічі з Путіним

Фото: ТСН.ua

На думку Зеленського, зустріч потрібна для досягнення миру на Донбасі.

Президент України Володимир Зеленський пропонує як місце зустрічі із президентом РФ Володимиром Путіним - Ватикан. На думку Зеленського, зустріч обов’язково відбудеться, адже без неї досягнути миру на Донбасі неможливо.

Про це український президент повідомив в інтерв'ю італійському виданню la Repubblica.

Так, зі слів Зеленського, Ватикан є ідеальним місцем для діалогу про мир. У цьому контексті президент нагадав, що в історії є часті випадки, коли до Апостольської столиці зверталися задля вирішення конфліктів між державами.

Крім того, Ватикан, як сказав український президент завжди діє незацікавленим чином, адже не має військово-політичних або економічних інтересів. А Папа Римський, зі слів Зеленського, "за своїм покликанням є пророком миру".

"Святий Престол міг би стати ідеальним місцем для розмов про мир на Донбасі. Ватикан – справді ідеальне місце для діалогу про мир. Святий Престол – це ж глобальний моральний авторитет, який завжди ефективно виконує роль посередника, оскільки є неупередженим і викликає довіру всіх учасників конфлікту", - заявив Зеленський.

Водночас, український лідер заявив, що місце зустрічі має викликати довіру обох сторін. Тоді, за його словами, це буде ефективно, і сторони зможуть говорити по суті. Сама ж зустріч, вважає президент України, потрібна для того, щоб припинити війну на Донбасі та "пройти увесь шлях до чесного й тривалого миру".

"Зрозуміло, що справжнього прямого спілкування між Україною та Росією давно не було. Це, безумовно, не сприяє конструктивним перемовинам. Тож мені здається, що зустріч, для початку, має відбутися на території, яка уособлює мир та діалог. На мій погляд, правильно підібране місце для проведення надзвичайно складного діалогу про мир посприяє вирішенню питання", - пояснив Зеленський.

Як повідомлялося, у своєму відеозверненні ввечері 20 квітня президент України Володимир Зеленський запропонував президенту Росії Володимиру Путіну провести переговори, які можуть відбутися і на Донбасі. 

Заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ РФ Володимир Джабаров, коментуючи пропозицію президента України Володимира Зеленського зустрітися з російським колегою Володимиром Путіним на Донбасі, заявив, що така ініціатива не має жодного сенсу. 

Утім вже 26 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що "дав завдання Єрмаку, щоб він зв'язувався з адміністрацією Путіна, аби вони знайшли терміни і місце, де можна зустрітися". У Путіна ж відповіли, що не знають про деталі зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським.

Проте у Кремлі, хоч і підтримують ініціативу президента України Володимира Зеленського щодо проведення зустрічі з російським колегою, але заявляють, що на зустрічі російська сторона не має наміру обговорювати Донбас, діалог має стосуватися питань "виключно двосторонніх відносин".

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини світу: Путін готовий зустрітися з Володимиром Зеленським

Новини світу: Путін готовий зустрітися з Володимиром Зеленським

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація