Капітан "Реала" провалив допінг-тест, УЄФА закрив справу - Football Leaks

Дата публікації
Перегляди
1131
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Капітан "Реала" провалив допінг-тест, УЄФА закрив справу - Football Leaks

Фото: Reuters

Все списали на "адміністративну помилку". 

Football Leaks розкрила скандальний допінговий інцидент після фіналу Ліги чемпіонів у 2017 році. Тоді захисник мадридського "Реала" Серхіо Рамос провалив допінг-тест після перемоги над "Ювентусом" (4:1).

За твердженнями джерела, в допінг-пробі капітана "бланкос" знайшли сліди дексаметазону, який заборонений Всесвітнім антидопінговим агентством (ВАДА). Ця речовина має протизапальний і знеболювальний ефект, підсилює сприйняття і концентрацію і може мати ейфорійний ефект.

За правилами ВАДА, вживання дексаметазону допускається до матчів, але треба, щоб лікар команди повідомляв про це в ході допінг-тесту. Якщо лікар знехтував цим правилом, а сліди дексаметазону виявили в крові спортсмена, це вважається підозрою вживання допінгу.

Однак у формі, що додається до допінг-зразка іспанця, у місці, де повинні бути вказані прийняті за останні 7 днів ліки, дексаметазону не було.

Водночас було зазначено, що за день до фіналу Рамос отримав внутрішньосуглобову ін'єкцію іншого лікарського препарату хронодоза. 1,2 мілілітра ін'єкції було введено в плечі і коліно. Подібно дексаметазону, хронодоз, більш відомий як бетаметазон, є глюкокортикоїдом, також має протизапальний ефект. І він теж входить в список заборонених речовин ВАДА.

Після виявлення дексаметазону клубний лікар у звіті для УЄФА заявив, що Рамос не винен, а всю відповідальність несе він.

Медик написав, що оскільки Рамос страждає від "хронічних патологій" в лівому коліні і лівому плечі, він дав гравцю дві ін'єкції дексаметазону за день до фіналу Ліги чемпіонів. Футболіст же записав неправильний препарат в допінг-звіті  через "ейфорію" від перемоги в турнірі, і "обставини, в яких пройшов цей допінг-контроль". Тоді на станції допінг-контролю Рамоса відвідали колишній король Іспанії Хуан Карлос та прем'єр-міністр.

Тому, зазначає лікар, він припустився помилки, переплутавши дві схожі речовини, які піддані однаковим критеріям під час допінг-тесту. "Це була людська помилка, і тому її можна зрозуміти", - написав медик.

УЄФА закрив справи, вказавши у своєму звіті, що гравець і лікар зробили "адміністративну помилку". 

Тим часом "Реал" спростував цю інформацію у своїй офіційній заяві.

"По-перше, Серхіо Рамос ніколи не порушував антидопінгових правил. По-друге, УЄФА своєчасно запросив інформацію і одразу ж закрив цю справу, як і завжди в таких ситуаціях, після тестів експертами ВАДА і самого УЄФА. По-третє, щодо решти о в публікації, то клуб утримується від коментарів, враховуючи безпідставний характер тверджень видання", - йдеться в повідомлені.

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1131
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація