Американці не пускають Росію до СОТ

Дата публікації
Перегляди
2490
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Американці не пускають Росію до СОТ

Американці не пускають Росію до СОТ / Фото: AFP

За тиждень до переговорів про приєднання Росії до СОТ конгресмени США почали стопорити процес.

Чергова несподівана перешкоду з'явилась у Росії на її 18-річному шляху в члени Світової організації торгівлі (СОТ). На цей раз проти виступила група американських конгресменів від двох правлячих партій.

Вони зажадали від президента Барака Обами спершу зобов'язати Росію приєднатися до Угоди по інформаційних технологіях - без цього інтереси США ущемлені. Угода передбачає зниження до нуля всіх мит на високотехнологічні продукти - таке зобов'язання Росія давала і в рамках інших угод по СОТ, але, як наполягають конгресмени, вони недостатньо вичерпні. За даними ЗМІ, є і усна домовленість про приєднання до угоди, але конгресмени хочуть письмових зобов'язань.

"Участь Росії (в Угоді) має найважливіше значення для того, щоб високотехнологічна продукція США була конкурентоспроможною і гарантовано не обкладалася митними тарифами на зростаючому російському ринку. Якщо цього не буде, то американські компанії, що здійснюють експорт, а також фірми, що займаються бізнесом у Росії та використовують американську технологічну продукцію, зіткнуться з серйозними труднощами", - йдеться у листі конгресменів.

Крім конгресменів, голови низки найбільших технологічних компаній США також звернулися до президента США з листом, в якому закликали адміністрацію визнати, що "дані Росією в рамках вступу до СОТ зобов'язання знизити до нуля митні тарифи не настільки всеосяжні, як зобов'язання, що передбачаються Угодою по інформаційні технології".

Угода поз інформаційних технологіях була прийнята на Першій конференції міністрів країн-членів СОТ у Сінгапурі в 1996 році. Вона встановило принципи міжнародної торгівлі інформаційними технологіями. Угода передбачала поступове зниження митних тарифів на товари інформаційної технології та їх усунення з 1 січня 2000 року.

Росія сподівається стати членом СОТ вже в майбутній четвер, 10 листопада. Останнім бар'єром була Грузія, але Росії вдалося домовитися по делікатному питанню моніторингу вантажів на кордоні Абхазії і Південної Осетії. Передбачається, що його буде здійснювати Швейцарія, яка виступила посередником на переговорах.

Формальне засідання робочої групи з приєднання РФ до СОТ має відбутися 10-11 листопада, і якщо робоча група схвалить документи про російське приєднання, то потім вони будуть розглянуті на міністерській конференції 153 членів СОТ, запланованій на 15-17 грудня.

Читайте також:

Спікер конгресу США вимагає скасувати "перезавантаження" з Росією

Росію можуть прийняти до СОТ в обхід Грузії

Грузія заявила про провал переговорів про вступ Росії до СОТ

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2490
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація