Спікер конгресу США вимагає скасувати "перезавантаження" з Росією

Спікер конгресу США вимагає скасувати "перезавантаження" з Росією

Джон Бейнер закликав Обаму "показати Росії зуби" / Фото: AFP

Глава нижньої палати конгресу США Джон Бейнер закликав Барака Обаму нарешті "показати Росії зуби".

Республіканська партія США розкритикувала президента Барака Обаму за політику "перезавантаження" відносин з Росією. Республіканці переконані, що це суперечить цінностям та інтересам Сполучених Штатів.

"Сполучені Штати повинні наполягти на тому, щоб Росія "перезавантажила" свою власну політику. Якщо для цього знадобиться показати зуби, палата (представників) готова схвалити необхідні заходи", - заявив глава нижньої палати конгресу США республіканець Джон Бейнер.

За його словами, реакція російської сторони на "перезавантаження" "нітрохи не поступається спробі відновити міць і вплив радянських часів", цитує BBC Russian.

Політик закликав Обаму переглянути відносини з Росією на тлі оголошення про намір Володимира Путіна повернутися в президентське крісло.

Зокрема, Бейнер заявив, що США не повинні надавати членство Росії у Світовій організації торгівлі до того часу, поки Москва не врегулює територіальну суперечку з Тбілісі, що стосується статусу Абхазії і Південної Осетії.

Він також закликав Білий дім вдатися до більш активних дій для того, щоб змусити Росію згорнути співпрацю з Іраном, особливо в галузі ядерних і ракетних технологій, і зайнятися питанням дотримання прав людини.

Барак Обама неодноразово називав "перезавантаження" відносин з Росією одним з головних досягнень своєї зовнішньої політики, однак Джон Бейнер висловив сумніви багатьох американських консерваторів, пов'язані з рішенням Путіна повернутися в Кремль.

"Незабаром Росію офіційно очолить людина, відома своєю ностальгією за радянськими часами", - сказав спікер палати представників.

За його словами, з того часу, як Обама прийшов до влади майже три роки тому, Росія незмінно лише вигравала від будь-яких спроб США налагодити відносини. При цьому Москва "продовжує розширювати свою фізичну, політичну і економічну присутність", використовуючи свої великі природні ресурси як політичну зброю і "заграючи з нестабільними і небезпечними режимами".

Тепер, коли Володимир Путін намірився повернутися в Кремль, "саме час запитати, чи збирається адміністрація Обами переглянути свою політику щодо Росії", - заявив Бейнер.

У своєму виступі він уточнив, що він не виступає за відкритий конфлікт з Росією, однак ще раз підкреслив, що Обама закриває очі на політичну ситуацію в Росії та ситуацію з правами людини.

Читайте також:

США починають війну з "Божою армією опору" через нафту

Другий чорношкірий вирішив прорватися до Білого дому

Росія очікує сюрпризів від Путіна. Три сценарії його повернення до Кремля

Росія вважає США, Грузію та Китай найнебезпечнішими для себе країнами

Повʼязані теми:

Наступна публікація