Росія вважає США, Грузію та Китай найнебезпечнішими для себе країнами

Згідно з даними соціологічного опитування, росіяни вважають США, Китай та Грузію країнами, які становлять найбільшу загрозу для Росії.

Мешканці Росії у рамках соціологічного опитування назвали США, Китай і Грузія найнебезпечніими для себе країнами.

На запитання соціологів, чи є країни, які наразі представляють реальну загрозу для Росії, близько половини респондентів (47%) відповіли ствердно, майже третина (31%) таких не знайшли, а 22% не змогли вказати.

Серед тих росіян, хто бачить загрозу країні, чверть (26%) назвали головним супротивником Сполучені Штати Америки. На другому місці в рейтингу зовнішніх загроз Росії - Китай з його зростаючою військовою потужністю (13% співвітчизників бачать загрозу від цієї країни), на третьому - Грузія (5%).

У 2000 році, коли ФОМ проводив аналогічне опитування, до першої трійки країн-загроз входили США, Афганістан і Китай.

На четвертому місці нинішнього списку опинилася Японія (3%). А на п'ятому - Білорусь, яка на сьогодні має один з найбільш негативних образів на російському телебаченні (2%).

При цьому в 2000-му році Білорусь росіяни серед країн-загроз не називали. Ще одним новачом у списку загрозливих для Росії країн стала Україна. Водночас тих, хто серед зовнішніх ворогів вбачав Чечню, за ці роки стало значно менше.

Крім перерахованих вище в нинішній список країн, які, на думку громадян, загрожують Росії, також увійшли держави арабського світу (по 2%) і країни НАТО (1%).

Оцінюючи в ході опитування окремо відносини Росії і НАТО, майже половина росіян (47%) заявили, що за останній час вони не змінилися, 13% помітили покращення, а 9%, навпаки, погіршення.

При цьому 48% росіян висловилися за зміцнення співпраці РФ і НАТО (18% проти), а 39% респондентів вважають, що вони мають спільно працювати у сфері створення єдиної системи ПРО (20% проти), показало опитування ФГД, яке проводилося 9-10 липня в 100 населених 43 суб'єктах РФ.

Читайте також: 

Світу загрожує "хірургічний тероризм": вибухівку імплантуватимуть в тіла смертників

Пакистанські таліби вперше використали жінку як смертницю

Прихильники "Аль-Каїди" опублікували список своїх ворогів

Експерти: світовий тероризм докотився до території колишнього СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: