Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американський письменник провів експеримент і цілий тиждень дивився лише російські канали

Гарі Штейнгарт зачинився в готелі і дивився лише "Перший канал", "Росія 1" та НТВ.  

Американський письменник російського походження Гарі Штейнгарт провів експеримент і тиждень дивився виключно підконтрольні владі російські телевізійні канали. Він оточив себе кількома телевізорами та дозволив собі лише дві години на добу плавати у басейні. "Володимир Путін, як відомо, дві години кожного ранку плаває у басейні. Без анексії Коннектикуту або спроб втримати валюту, я буду майже як він", - пише Штейнгарт.

За даними незалежної дослідницької фірми Levada Center, 90% росіян дізнаються новини з телебачення. Люди середнього віку та старші, сформовані ще за радянської системи, особливо полюбляють дивитися телебачення. Два головні канали – "Перший канал" і "Росія 1" – належать державі. Третій – НТВ – номінально незалежний канал, але ним керує "Газпром-Медіа" – дочірня компанія російського енергетичного гіганта, пише The New York Times.

Кожному каналу письменник дає коротку характеристику. "Росія 1" відомий кремлівським пропагандистом Дмитром Кісельовим, який погрожував рознести США бомбою до "радіоактивного попелу". НТВ, на думку Штейнгарта, має більш розважальний характер, знімає плагіати на американські шоу і в той же час активно критикує Захід.

Автора попередив друг із Санкт-Петербургу, що перегляд російських новин може зашкодити його здоров'ю. Чоловік назвав їх "біологічно небезпечними".

Гарі Штейнгарт2
Магнолія-ТБ
Цілий тиждень Штейнгарт дивився лише російські новини

День перший

У перший день письменник відмічає, що російське телебачення зберегло найкращі традиції американської  та європейської поп-культури, з певними, більш абсурдними змінами. Штейнгарт відмітив певну істерію показаної аудиторії, яка аплодує музиці абсолютно не в такт. Це підтвердив Марк Батлер, викладач музичної теорії у Північно-Західному університеті. Тим не менш, ця істерія заразила на якусь мить і самого письменника.

Штейнгарт відмітив щирість переживань ведучих, коли вони звертаються до глядача та постійне наголошення на тому, що Росія солідарна до всіх. "На нашій сцені немає меж", - повідомляють з екрану ведучі. Вони говорять про зірок, які підтримали агресію Росії і їм заборонили в'їзд на територію України.

День другий

Попри постійну критику Заходу, ефірний час заповнений голлівудськими стрічками, а ведучі випусків новин відрізняються своїм "гіпнотичним" стилем мовлення.

Попри серйозну економічну кризу у країні, ЗМІ з пристрастю підтримують Путіна. Вони користуються двома стратегіями. "Перша, вони звинувачують Захід та його санкції у економічній ситуації. Друга, зародок української демократії зображають як нацистський рух під керівництвом західних господарів".  Автор зазначає, що майже кожна російська сім'я постраждала від нацистської навали, тому ця тема для них особливо болісна.

Штейнгарт пише, що ведучі російських новин прямим текстом заявляють, що "фашистська ідеологія стане державотворчою в Україні", наголошуючи, що "замість святкування Нового року, українці славлять Степана Бандеру".

День третій

Штейнгарт пише, що "намагається очистити свій мозок від російського ТБ", адже різні мотиви та голоси ведучих "засідають" у голові.

Письменник зауважує, що з екранів трьох каналів у новинах про Україну постійно чути про фашизм, нацизм та антиросійські настрої. Журналісти проводять паралелі з гітлерівською Німеччиною.

Автор відмічає суперечливість у поглядах відносно сексу на російському телебаченні. У серіалах та "ситкомах" цієї теми консервативно уникають. В той же час реаліті-шоу вражають своєю відвертістю.

День четвертий

Письменник пише, що йому почали снитися сни з фашистами, Києвом та ведучими "Росії 1".

Він відмічає, що в голові у нього "хаос". У новинах вкотре розповідають, що "Захід розвалюється". Це підтверджує аварія у Великобританії, скандал у королівській родині та принц Гаррі, який носить "нацистську форму".

"Росія ж, навпаки, веде зразкове нефашиське життя. Індонезійський уряд покладається на російських дайверів, героєм документальної передачі стає поштар з глибинки – "сіль російської землі", який дивним чином не палить і не п'є".

День п'ятий

Гарі Штейнгарт викликає додому свого психіатра. Він говорить з ним про радянське минуле його батьків та його можливу реальність через телебачення, якби він жив у Росії.

Гарі Штейнгарт3
Магнолія-ТБ
Експеримент змусив чоловіка звернутися до свого психіатра

День шостий

"Я починаю пити одразу після сніданку". Так починає шостий день "російського марафону" Гарі Штейнгарт.

"Яка потужна зброя це путінське телебачення. Як майстерно поєднує воно ностальгію, порок, параною та низькосортний гумор, як швидко воно притуплює почуття та одночасно викликає гнів", - пише автор.

На шостий день Штейнгарт заходить на незалежний російський сайт. Там він стикається і з падінням ціни на нафту, і інформацією про Навального, і зі статтями на кшталт "Як впаде режим: можливий сценарій".

День сьомий

В останній день свого експерименту письменник дивиться чергове реаліті-шоу.  Його друг Кіт Гессен повідомляє йому останні актуальні новини України, про які написали вже всі світові ЗМІ. Не згадуються вони лише на трьох каналах: "Першому", "Росія 1" та НТВ.

"Справа не в інформації, яку вони доносять до слухачів, а в тому, як вони це роблять. Таке відчуття, що вони зачитують прислане прямо з Кремля послання", - вважає Гессен.

"Через покоління новини "Першого" каналу за 2015 рік будуть виглядати такими ж сміховинними як радянська документалістика про збір врожаю зернових. Молоді залишиться лише дивуватися, через який абсурд довелося пройти їхнім батькам", - підсумовує Гарі Штейнгарт, завершуючи свій експеримент. 

Нагадаємо, що російські ЗМІ вкотре вразили своєю фантазією. Вони лякають громадян п'яними афроамериканцями-найманцями, танцюючими на танках у зоні АТО.

Залиште свій коментар

Вибір редакції