Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Арештовані каталонські лідери визнали владу Мадрида

Проте від своєї ідеї колишні каталонські чиновники не відмовляються.

Заарештовані колишній віце-президент Женералітету Каталонії Уріол Жункерас та екс-міністри автономії написали лист до Верховного суду, у якому визнають владу Мадрида у регіоні і просять про звільнення до суду.

Про це повідомляє іспанське видання El Pais.

У листі до голови суду Пабло Ларени каталонські чиновники пишуть: "Ми ухвалили статтю 155 Конституції у терміни, санкціоновані Сенатом та затверджені Радою міністрів. Ми зробили це, незважаючи на величезні політичні та правові розбіжності, бо стаття блокує функції Женералітету, діяльність парламенту", - йдеться у листі Жункераса.

Однак, попри визнання влади Мадрида на території автономії, вони не відрікаються від своєї ідеї та продовжуватимуть законним способом, за допомогою діалогу, йти до своєї мети.

Фотогалерея В Іспанії півмільйона демонстрантів вимагали незалежності для Каталонії (8 фото)

Нагадаємо, раніше депутати парламенту Каталонії проголосували за проголошення незалежності від Іспанії. Мадрид слідом за цим рішенням усунув від роботи виконавчу владу Каталонії, розпустив регіональний парламент. У той же час уряди багатьох країн висловилися за підтримку цілісності Іспанії. 

Екс-глава Каталонії Карлес Пучдемон втік до Бельгії і заявляв, що не повернеться до Іспанії, якщо йому не буде гарантовано справедливий судовий розгляд. Він і його чотири помічники розшукуються за звинуваченням у заколоті, зловживанні державними коштами, непокорі владі тощо. Сепаратисти здалися місцевій поліції, а суд відпустив їх на поруки. Пучдемона та чотирьох міністрів умовно звільнили, доки суд не ухвалить постанови про виконання європейського ордеру на арешт, який виданий Іспанією. До рішення суду політики повинні залишатися у Бельгії. 

ВідеоМадрид підозрює Москву у спробі дестабілізувати ситуацію в Іспанії

Залиште свій коментар

Вибір редакції