Баскські сепаратисти з ЕТА заявили про припинення збройної боротьби

Баскські сепаратисти з ЕТА заявили про припинення збройної боротьби

ЕТА. Ілюстрація / Фото: El Pais

Баcкські сепаратисти з організації EТА оголосили про "остаточне припинення" збройної боротьби. Відповідну заяву було поширено керівництвом ETA 20 жовтня.

ЕТА, баскська сепаратистська організація, заявила про припинення збройної боротьби з Іспанією за незалежність.

"ETA звертається до урядів Іспанії та Франції з закликом про початок прямого діалогу, спрямованого на вирішення наслідків конфлікту і завершення збройного протистояння", - ідеться в посланні ЕТА.

Цією "історичною заявою" ETA, говориться в посланні, демонструє "рішучу прихильність в досягненні заявлених цілей".

Прем'єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родрігес Сапатеро назвав заяву ETA про припинення збройної боротьби "перемогою демократії, закону і здорового глузду".

Політичний суперник Сапатеро - лідер консервативної опозиції Маріано Рахой, - у свою чергу, заявив, що ETA тепер повинна припинити своє існування.

"Душевний спокій іспанців настане лише тоді, коли ETA буде розпущена і роззброєна", - заявив Рахой. Очікується, що саме Рахой після листопадових парламентських виборів очолить правлячу коаліцію і займе пост прем'єра.

У вересні 2010 року керівництво ETA оголосило про тимчасове припинення вогню, а в січні 2011 року заявляло і про відмову від збройної боротьби. Однак тоді МВС Іспанії назвало заяву ETA спробою тиску на владу, наголосивши, що сепаратисти не оголосили "про остаточне і безповоротне відмову" від терору.

Організація ETA (Euzkadi ta azkatasuna - "Батьківщина і свобода") була заснована в 1959 році. Метою ETA стала боротьба за право на утворення незалежної баскської держави на території, що належить Іспанії і Франції. За більш ніж 40 років існування ETA в результаті терактів, влаштованих членами цієї організації, загинули 829 осіб.

Читайте також:

Баскські терористи в Іспанії склали зброю

Трьох активістів ЕТА засудили до 1040 років в'язниці за підрив аеропорту

Терористи EТА насторожили владу Іспанії заявою про перемир'я

В Іспанії підірвано замінований автомобіль: десятки поранених

Баскські сепаратисти з ЕТА заявили про припинення збройної боротьби

Баскські сепаратисти з ЕТА заявили про припинення збройної боротьби

Повʼязані теми:

Наступна публікація