Байден зробив несподівану заяву щодо американської місії в Афганістані

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
2412
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Байден зробив несподівану заяву щодо американської місії в Афганістані

Виведення американських військ може не закінчитися до 31 серпня.

Під час віртуальної зустрічі лідерів Великої сімки (G7), на якій було обговорено ситуацію в Афганістані, президент США Джо Байден не виключив можливості продовження військової місії в країні після 31 серпня.

Про це повідомляє у вівторок, 24 серпня, The New York Times з посиланням на джерело в адміністрації Білого дому.

За словами співрозмовника видання, Байден на зустрічі G7 підтвердив своє бажання завершити місію до встановленого терміну - 31 серпня, однак виведення військ буде залежати від успішної евакуації всіх американців та афганських союзників з країни до безпечного місця.

Світові лідери заявили, що будуть закликати Сполучені Штати відкласти остаточне завершення місії в Афганістані, щоб забезпечити безпечну евакуацію всіх громадян інших країн.

Наразі аеропорт Кабула охороняє 6 тисяч американських військових. Тим часом в Афганістані висловлюють сумніви, що  всі люди, які прагнуть втекти від уряду Талібану, зможуть це зробити до кінця місяця.

Американські чиновники повідомили у вівторок уранці, що 21 600 людей було евакуйовано в понеділок, 23 серпня, а від 14 серпня з аеропорту в Кабулі вилетіло 58 700 осіб.

Нагадаємо:

Ситуація в Афганістані погіршилася після того, як США стали виводити свої війська, які повинні покинути країну до 31 серпня цього року.

Після 15 серпня терористичний рух "Талібан" захопив всі великі міста Афганістану, зокрема і Кабул. У зв'язку з цим США та інші країни були змушені активізувати евакуацію своїх громадян. Сам аеропорт перебуває під охороною американських військових та їхніх союзників. 

Тим часом рух "Талібан" уже розпочав формувати уряд, призначивши кількох тимчасових міністрів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Дата публікації
Перегляди
2412
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація