Brexit завершиться через два тижні – Урсула фон дер Ляєн

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Євросоюз готовий до фінішу епопеї.

Велика Британія оформить вихід зі складу Європейського Союзу через два тижні. Так вважає глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє РИА Новости.

Зі слів європейської посадової особи, континентальний парламент ратифікує договір про умови виходу королівства зі спільноти до кінця січня. Таким чином, Brexit відбудеться за планом.

Урсула фон дер Ляєн також наголосила на тому, що переговори про нову торговельну угоду ЄС із Великою Британією можуть початися наприкінці лютого. Для цього країнам Євросоюзу належить узгодити відповідний мандат.

Відео Британія знищить сотні тисяч монет - їх викарбували спеціально до Brexit, який перенесли

Видання Bloomberg з посиланням на власні джерела повідомляє, що таке рішення ухвалили, бо на монетах номіналом 50 пенсів вказано дату виходу з ЄС. Раніше планувалося, що Британія вийде з Євросоюзу 31 жовтня. Утім, у Лондоні таки попросили відтермінувати розлучення на три місяці, бо досі не погодили його умови.  

Британія знищить сотні тисяч монет - їх викарбували спеціально до Brexit, який перенесли

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, "проти" – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції