Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Британський парламент ухвалив "багатостраждальний" закон про Brexit

Це голосування прискорить завершення процедури виходу королівства з ЄС.

Нижня палата парламенту Великої Британії підтримала урядовий законопроєкт про вихід королівства з Європейського Союзу. Це рішення підтримали 330 депутатів, проти виступили 231.

Прихильники Brexit уже охрестили це голосування історичним. На їхню думку, воно значно прискорить завершення процедур виходу Великої Британії з континентальної спільноти. З офісу прем’єра вже зауважили, що мандат на таке голосування надали виборці під час дострокового переобрання парламенту, а рішення депутатів є "істотним кроком" на шляху до мети.

Тепер документ мають ухвалити і в Палаті лордів британського парламенту. В разі, якщо там у законопроєкт будуть внесені правки, його знову винесуть на голосування в Палаті громад уже в зміненому вигляді.

Фотогалерея Присвячується Brexit: Бенксі намалював графіті з відбитою зіркою Євросоюзу (2 фото)

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, "проти" – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці. 

Відео У Великій Британії відбуваються дострокові вибори на тлі кризи через Brexit

Вийти із ЄС Сполучене Королівство планувало в кінці жовтня. Та дійти згоди парламентарії так і не змогли. Щоби вирішити політичну кризу, нинішній прем’єр Борис Джонсон оголосив дочасні вибори. До речі, його партії, а саме консерваторам, пророкують найбільше місць.  

У Великій Британії відбуваються дострокові вибори на тлі кризи через Brexit

Залиште свій коментар

Вибір редакції