Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Центробанк РФ не бачить загроз фінансовій стабільності країни від санкцій

В установі вважають, що жодних заходів щодо санкцій вживати не треба.

Очільниця російського Центрального банку Ельвіра Набіулліна заявила у вівторок, що економіка країни може протистояти останнім санкціям США, навіть якщо курс рубля продовжуватиме стрімко падати відносно долара та євро.

Про це повідомляє Yahoo News.

"Центральний банк має широкий спектр інструментів, щоб діяти в ситуаціях ризику для фінансової стабільності. На нашу думку, зараз немає таких ризиків", - сказала Набіулліна на конференції в Москві.

ВідеоРосійські олігархи вже втратили 16 мільярдів доларів через санкції США

Найбільше постраждав Олег Дерипаска – акції його компаній обвалилися одразу після оголошення про обмежувальні заходи. Дерипаска вже втратив п’яту частину статків. Услід за активами російських компаній обвалився і курс рубля.

Російські олігархи вже втратили 16 мільярдів доларів через санкції США

Вона додала, що немає необхідності вживати якісь системні заходи. Набіулліна пообіцяла продовжувати стежити за ситуацією. "Можливо, внесемо деякі зміни, якщо це буде необхідно", - додала вона.

"Ми розробили всі інструменти, найголовніше - нашу політику щодо процентної ставки, яка дозволяє нам обмежувати вплив подібних заходів на інфляцію", - сказала очільниця Центробанку.

Нагадаємо, 6 квітня Міністерство фінансів США оголосило про новий раунд санкцій проти російських громадян, чиновників, компаній та державних фірм. Сполучені Штати Америки заморозять активи всіх фізичних і юридичних осіб, які потрапили під нову хвилю санкцій.

За даними Гонконгської фондової біржі, 9 квітня акції компанії UC Rusal російського олігарха Олега Дерипаски, який увійшов до санкційного списку, впали на 50%. Rusal попередив про ризик технічних дефолтів через обмеження Мінфіну США, хоча і запевнив, що підтримує виконання всіх своїх кредитних зобов'язань.

На тлі санкцій євро на Московській біржі  вже перевищив позначку в 76 рублів вперше за майже два роки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції