Ексрадник Трампа Болтон готовий свідчити у справі про імпічмент

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Колишній радник американського президента готовий дати свідчення  за умови отримання повістки.

Колишній радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон згоден дати свідчення в Сенаті у справі про імпічмент президенту країни Дональду Трампу. Він готовий це зробити, якщо отримає відповідну повістку.

Про це йдеться у заяві Болтона, оприлюдненій в понеділок, 6 січня.

"Ґрунтуючись на ретельному розгляді та вивченні, ... я дійшов висновку, що якщо Сенат направить мені повістку, я готовий дати свідчення", - йдеться у заяві ексрадника американського президента, яку цитує AFP.

Демократи вважають, що колишній радник Трампа може дати прямі свідчення, що доводять зловживання владою та перешкоджання розслідуванню з боку американського президента. Болтон - один із чотирьох представників адміністрації Трампа, від яких демократи хочуть отримати свідчення на суді, який очікується цього місяця.

Нагадаємо, до скандалу в США призвела телефонна розмова в липні 2019 року між президентами Сполучених Штатів та України Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським. Критики Трампа закидають, що у цій розмові він чинив тиск на Зеленського, аби той дав новий імпульс розслідуванню в Україні стосовно Гантера Байдена. Останній - син потенційного конкурента Трампа на президентських виборах 2020 року, ексвіцепрезидента США Джо Байдена.

У зв'язку зі скандалом у середині грудня Палата представників Конгресу США проголосувала за початок процедури імпічменту Трампа. Йому пред'явили обвинувачення за двома статтями - у зловживанні владою та перешкоджанні розслідуванню Конгресу. Утім, позбавлення Трампа посади президента вважають малоймовірним, адже для цього імпічмент має підтримати Сенат, більшість у якому контролює Республіканська партія, від якої був обраний Трамп.

Болтон пропрацював радником Трампа з нацбезпеки від квітня 2018-го до вересня 2019 року. Він вважається "яструбом" в тому, що стосується зовнішньої політики. Зокрема, ексрадник Трампа відомий вкрай жорстким підходом до вирішення іранської та північнокорейської проблем.

оновлена інфографіка по імпічменту Трампа
ТСН.ua

Відео Дональд Трамп став третім президентом США, якому палата представників оголосила імпічмент

Перша з двох статей імпічменту - зловживання владою - це наслідок так званого Юкрейнгейту. Тому чорного гумору про те, що Україна призвела до імпічменту Трампа - в соцмережах і медіа чимало. Але чим тепер це обернеться – у сюжеті.  

Дональд Трамп став третім президентом США, якому палата представників оголосила імпічмент

 

Вибір редакції