Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інститут нацпам’яті Польщі: Варшава не може обирати Києву героїв

Але в інституті запевняють, що не можуть мовчати про злочини проти поляків.

Варшава не може обирати Києву героїв, проте не може змовчати про злочинів проти поляків на Волині.

Про це заявив голова Інституту національної пам’яті (IPN) Польщі Ярослав Шарек - пише Укрінформ із посиланням на wPolityce.pl 

“IPN не може визначати українському народові, яких героїв він повинен собі обрати. Однак інститут не може також мовчати про злочини проти поляків, скоєних на Волині і східній Малопольщі”, - заявив Шарек.

Щоправда, за його словами, українців і поляків можуть об’єднувати інші герої, приміром, Симон Петлюра чи генерал Марко Безручко, який захищав місто Замосць від більшовиків. Також спільними історичними темами є Голодомор в Україні, нелегальна діяльність католицької церкви, діяльність антикомуністичних діячів 1970-х років минулого століття.

ВідеоУкраїна та Польща спробують налагодити відносини у Кракові

Між Польщею та Україною дуже добре розвивається співпраця у сфері обміну архівними документами. Шарек повідомив, що незабаром буде опубліковано 1,5 тис. сторінок архівних документів польською та українською мовами щодо діяльності комуністичних органів безпеки проти ОУН і УПА на польських землях.

Нагадаємо, 18 листопада польські прикордонники не пустили в країну Святослава Шеремета – секретаря Державної комісії в справах увічнення пам'яті учасників Антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій.

Шеремета разом із делегацією прямував у Польщу, щоб ушанувати пам'ять вояків армії Української Народної Республіки та Української галицької армії. На пункті пропуску "Шегині" польські прикордонники повідомили, що для Святослава Шеремета в'їзд заборонений на рік. Чому - не пояснили. А на додачу ще й анулювали німецьку шенгенську візу.

Шеремета - перший українець із так званого "чорного списку" Вітольда Ващиковського. Раніше глава МЗС Польщі склав цей перелік з українських політиків, що, на його погляд, мають антипольські погляди. Хто ще в тому переліку - достеменно не відомо. Перевірити це можна тільки на кордоні.

Напередодні, 17 листопада, у Кракові представники президентів України та Польщі зібралися на обговорення історичних проблем, котрі останнім часом стали причиною прохолоди у відносинах між державами. Консультації тривали кілька годин і проходили в таємному режимі. У підсумку Україна погодилася на скасування мораторію на проведення пошуково-ексгумаційних робіт стосовно загиблих під час Другої світової війни. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції