Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інтерсекс: в Австрії визнали третю стать

Суд визнав існування третьої статі після розгляду справи інтерсекс-активіста Алекса Юргена.

Австрійський конституційний суд прийняв позитивне рішення про внесення в документи пункту «третя стать» для інтерсекс-людей.

Про це повідомляє Associated Press.

Існуючий закон не буде змінено згідно з рішенням суду, оскільки в ньому немає явної вимоги вказувати чоловічу чи жіночу стать. Однак тепер з'явиться можливість використовувати інші слова для позначення інтерсекс-людей. Австрійський конституційний суд спирався на восьму статтю європейської конвенції про права людини, яка гарантує право на «індивідуальну сексуальну ідентичність» і захищає людей з альтернативною сексуальною ідентичністю.

 

Суд визнав існування третьої статі після розгляду справи інтерсекс-активіста Алекса Юргена, який безуспішно намагався змінити стать у документах на «інтерсекс», «відкритий» або інше слово.

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року сусідня з Австрією Німеччина стала першою європейською країною, що визнала третю стать і дозволила вказувати в документах стан, відмінний від чоловічої чи жіночої статі. Влада ФРН обіцяли розробити графу до 2018 року. У світі правове визнання третя стать отримала в Австралії, Новій Зеландії, США, Канаді, Індії, Пакистані та Непалі.

Нагадаємо, що інтерсексуальність — різні комбінації чоловічих і жіночих статевих ознак, що зустрічаються як у людей, так і тварин. Інтерсекс-люди володіють статевими характеристиками (включаючи геніталії, статеві залози і набір хромосом), які не вписуються в традиційну бінарну систему. За оцінками експертів ООН, у світі народжується від 0,05 до 1,7 відсотка інтерсекс-людей.

ВідеоОдна з лідерів ЛГБТ-руху: я щодня виходжу з дому і не знаю, чи повернуся живою

Активістка, правозахисниця, феміністка, одна з лідерів ЛГБТ-руху в Україні Олена Шевченко розповіла про проблеми людей з нетрадиційною орієнтацію в Україні. Вона зазначила, що учасники ЛГБТ-руху пишаються тим, що можуть виходити на марші рівності. Водночас вона розповіла, що виходячи з дому, не знає, чи повернеться живою. Все це через агреcію до представників ЛГБТ-руху.

Одна з лідерів ЛГБТ-руху: я щодня виходжу з дому і не знаю, чи повернуся живою

Залиште свій коментар

Вибір редакції